Ostatnio świat obiegła informacja, iż „Dagestański Orzeł”, Khabib Nurmagomedov finalnie żegna się z zawodowym sportem. Były już czempion zasiadał na pierwszym miejscu w rankingu bez podziału na kategorie wagowe, więc w związku z jego odejściem doszło do sporych zmian.

Przejście Dagestańczyka na emeryturę miało ogromny wpływ na całą klasyfikacje – każdy fighter awansował o jedną pozycję, a na sam szczyt powrócił Jon Jones, który w najbliższej przyszłości najprawdopodobniej skrzyżuje rękawice z wygranym starcia Stipe Miocic (20-3) vs. Francis Ngannou (15-3). Do rankingu – na 15. miejsce – wskoczył również Irlandczyk, Conor McGregor (22-5).

Zobacz także: Aktualizacja rankingów UFC: Spory awans Błachowicza w TOP 15 bez podziału na kategorie wagowe

„Bones” był po raz ostatni widziany w akcji, w lutym zeszłego roku. W main evencie gali UFC 247 stanął w szranki z Domnickiem Reyesem (12-2) i po 25-minutowej batalii, ostatecznie zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów. Ponad sześć miesięcy później podjął decyzję o zwakowaniu swojego mistrzowskiego pasa – który obecnie dzierży Jan Błachowicz (28-8) – oraz przejściu do królewskiej kategorii. 

Źródło: tsn.ca