Po sobotniej gali UFC 259, na której Jan Błachowicz zadał w main evencie pierwszą porażkę w zawodowej karierze Israelowi Adesanyi, ujawniono rankingi organizacji UFC, wedle których Polak zaliczył spory awans w TOP 15 bez podziału na kategorie wagowe.

W main evencie gali UFC 259 doszło do pojedynku między mistrzami – kategorii średniej, Israelem Adesanyą a czempionem dywizji półciężkiej, który po raz pierwszy bronił pasa – Janem Błachowiczem. Po pełnym dystansie, sędziowie jednogłośnie, ze znaczną przewagą punktową wskazali Polaka jako zwycięzcę, który zadał Nigeryjczykowi pierwszą porażkę w zawodowej karierze – w konsekwencji czego, znacznie obniżył jego pozycję w rankingu P4P (bez podziału na kategorie wagowe). „The Last Stylebender” do tej pory zajmował 3. miejsce, w najnowszej aktualizacji rankingów – wylądował na 6. pozycji. Niemały awans zapewnił sobie także Błachowicz, z miejsca 14. awansując na 8.

Również w TOP 15 P4P, ustępujący z tronu kategorii koguciej Petr Yan po sfaulowaniu Aljamaina Sterlinga, spadł o dwie pozycje i wylądował na 12. miejscu. Nowy posiadacz pasa w dywizji do 61 kg zadebiutował na 15. pozycji, tym samym wyrzucając z rankingu Conora McGregora.

W kategorii półciężkiej, gdzie doszło do pojedynku pomiędzy Thiago Santosem Aleksandarem Rakiciem, zawodnicy zamienili się pozycjami. Brazylijczyk spadł na 4. pozycję, natomiast Serb podskoczył na 2. miejsce.

W kategorii lekkiej, Islam Makhachev po poddaniu Drew Dobera awansował o trzy oczka, lądując na 11. pozycji. Z tego powodu, Kevin Lee spadł o dwie pozycje, Al Iaquinta, który od dłuższego czasu pozostaje nieaktywny – o jedną.

W kategorii koguciej oprócz zamiany wspomnianego już Jamajczyka z Rosjaninem na pozycjach mistrz i zawodnik TOP 1, awans odnotował Dominick Cruz, który wylądował na 9. miejscu po wygranej z Caseyem Kenneyem.

Do wielu zmian doszło w najlżejszej męskiej dywizji wagowej, jednak tą najbardziej godną odnotowania jest awans Askara Askarova na 2. pozycję, po pokonaniu Josepha Benavideza, który zaliczył spadek o trzy oczka, lądując ostatecznie na 5. miejscu.

Marcin Tybura zajmuje aktualnie 11. miejsce w kategorii ciężkiej, Joanna Jędrzejczyk 2. w dywizji słomkowej i 6. w TOP 15 bez podziału na kobiece kategorie wagowe.

Zobacz także: UFC przypomina morderczą batalię Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang [WIDEO]

źródło: TSN / UFC Rankings