W tym tygodniu organizacja FEN ogłosiła, że ich szeregi zasili ceniony zawodnik europejskiej sceny MMA Taylor Lapilus (16-3). Wielu fanów i ekspertów właśnie we Francuzie widzi pretendenta do pasa mistrzowskiego, który jest w posiadaniu Jonasa Magarda (12-4). 

Duńczyk do pierwszej obrony swojego trofeum ma przystąpić już za niecałe dwa tygodnie na gali FEN 33.  „Double Impact” na Instagramie wyraził chęć na stoczenie takiego pojedynku, i twierdzi, że podpisał już kontrakt na to starcie.

Witaj, @jonasshark rekinie, co powiesz? Czy zamierzasz ze mną wypłynąć na głębokie wody czy co? Nie bój się, zróbmy to mistrzu. Podpisz kontrakt, ja już to zrobiłem.”

FEN na swoim Facebooku również wyraziła chęć zorganizowania tej potyczki.

„Nie będziemy ukrywać, dążymy do zorganizowana tej walki… 😈 🇩🇰 Jonas „Shark” Mågård. MMA Fighter 🆚 Taylor „Double Impact” Lapilus 🇫🇷 o pas wagi koguciej – chcecie to zobaczyć?”

Taylor Lapilus w latach 2015-2016 był zawodnikiem UFC, gdzie wygrał 3 z 4 stoczonych pojedynków. Po rozstaniu się z amerykańską organizacją związał się z GMC, gdzie został mistrzem w wadze koguciej, oraz tymczasowym czempionem w dywizji do 66 kilogramów. Obecnie jest na fali trzech wygranych. W swoim ostatnim boju na ARES FC 1 wypunktował Marcosa Breno(13-2).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl– legalnego polskiego bukmachera.

Jonas Magard w swojej karierze walczył dla takich organizacji jak: ACB, BAMMA czy Cage Warriors. Obecnie jest zawodnikiem FEN. W poprzednim występie na FEN 31 wypunktował Sebastiana Romanowskiego (14-9-1) zostając mistrzem w wadze do 61 kilogramów.

Zobacz także: Taylor Lapilus związał się z organizacją Fight Exclusive Night

źródło: Instagram