40 tysięcy fanów wskazało najlepszego zawodnika UFC w historii

GSP Jones Cormier inthecage.pl

Trzeba przyznać, że paru nazwisk tu brakuje, ale w tej zamkniętej ankiecie 40 tysięcy fanów wskazało najlepszego zawodnika UFC w historii.

Dziennikarz ESPN – Ariel Helwani, stworzył na swoim profilu Twitterowym ankietę, w której fani mieli do wyboru 4 nazwiska: Georges St-Pierre, Jon Jones, Daniel Cormier i Demetrious Johnson. Celem było wybranie najlepszego zawodnika UFC w historii. Pewnie wielu fanów i fanek zada sobie teraz pytanie: A gdzie Conor McGregor? To z pewnością nie jedyne nazwisko, które śmiało mogłoby znaleźć się w tym zestawieniu.

Do tej pory udział w ankiecie wzięło ponad 42 tysięce osób, a wyniki prezentują się następująco:

Georges St-Pierre – 31%
Jon Jones – 38%
Daniel Cormier – 19%
Demetrious Johnson – 12%

Trzeba przyznać, że w kontekście ostatniego wyczynu Daniela Cormiera, wyniki są dość obrazoburcze. Pogromca m.in. Stipe Miocica, Dana Hendersona, Josha Barnetta czy Andersona Silvy uplasował się dopiero na 3 miejscu.

Zwycięzca ankiety – Jon Jones zdobył do tej pory jeden pas, lecz nigdy go nie stracił, pokonując przy tym 2-krotnie aktualnego championa. De facto nie przegrał walki w swojej karierze, a jedyną porażkę w rekordzie ma wpisaną za dyskwalifikację po nielegalnym ciosie łokciem.

Zajmujący drugą lokatę GSP odszedł jako mistrz kategorii półśredniej, wrócił po kilku latach i zdobył pas wagi średniej, po czym go zwakował.

Najbardziej deprecjonowany i niedoceniony mistrz UFC – Demetrious Johnson zamyka krótką listę z 12% głosów. Mimo wieloletniego panowania w swojej kategorii „Mighty Mouse” nie jest w stanie zaskarbić sobie takiej rzeszy fanów jak choćby w/w trójka.

A kto waszym zdaniem jest numerem 1 w 25-letniej historii UFC?

Zobacz więcej: Cormier vs. Lesnar – pierwsze kursy bukmacherskie