5 najlepszych zestawień walk – listopad

Grafika - Marek Romanowski/InTheCage.pl

Przedstawiamy Wam TOP 5 najlepszych zestawień walk, które odbędą się w październiku na galach MMA na całym świecie. Wybór piątki najmocniejszych zestawień padł poprzez głosowanie naszej całej redakcji.

Miejsce 5:
Joanna Jędrzejczyk (14-0) vs Rose Namajunas (6-3) – 4 listopada, UFC 217 w Nowym Jorku

Przed polską mistrzynią wagi słomkowej szósta obrona pasa, która na papierze wydaje się być jedną z najłatwiejszych. Joanna w ostatniej walce bez większych problemów wypunktowała Jessicę Andrade, którą wielu uważało za jej największe zagrożenie.
Dla Amerykanki będzie to siódme starcie pod banderą UFC i jej najważniejszy pojedynek w karierze. Popularna „Thug” w poprzedniej walce poddała w 2 rundzie Michelle Waterson.

Miejsce 4:
Michael Bisping (30-7) vs Georges St. Pierre (25-2) – 4 listopada, UFC 217 w Nowym Jorku

Anglik dążył do tego pojedynku i mu się udało. Chciał kasowej walki i taką dostanie. Miejmy tylko nadzieję, że jeśli wygra, to po tym starciu zakończy karierę lub zacznie walczyć z czołowymi zawodnikami dywizji średniej (np. Robert Whittaker), a nie emerytami.
Dla Kanadyjczyka będzie to powrót do klatki najlepszej organizacji świata po prawie czterech latach. Swój ostatni pojedynek stoczył 16 listopada 2013 roku na gali UFC 167, na której pokonał przez niejednogłośną decyzję sędziów Johnny’ego Hendricksa.

Miejsce 3:
Fabricio Werdum (22-7-1) vs Marcin Tybura (16-2) – 18 listopada, UFC Fight Night 121 w Sydney

Polaka czeka nie lada wyzwanie. Pierwotnie miał się zmierzyć z piekielnie silnym Markiem Huntem, ale organizacja UFC zdecydowała się wycofać „Super Samoana” z walki i zastąpić go jeszcze groźniejszym, byłym czempionem wagi ciężkiej.
Brazylijczyk znajduje się aktualnie po szybkim zwycięstwie nad Waltem Harrisem, który wszedł na zastępstwo w dniu walki za Derricka Lewisa.
Pochodzący z Uniejowa Polak ma obecnie passę trzech zwycięstw pod rząd. Kolejno odprawiał Viktora Pestę, Luisa Henrique oraz Andreia Arlovskiego.

Miejsce 2:
Stephen Thompson (13-2-1) vs Jorge Masvidal (32-12) – 4 listopada, UFC 217 w Nowym Jorku

Jorge Masidal ma za sobą już 14 pojedynków w UFC, z których 9 wygrał. W ostatnim pojedynku musiał uznać wyższość Demiana Mai, z którym przegrał niejednogłośną decyzją sędziów. Przed tym starciem znajdował się na fali trzech zwycięstw z rzędu (Pearson, Ellenberger oraz Cerrone).
Stephen Thompson spróbuje natomiast wrócić na ścieżkę zwycięstw po dwóch nieudanych próbach odebrania pasa obecnemu mistrzowi dywizji, Tyronowi Woodley’owi, z którym mierzył się podczas UFC 205 w listopadzie 2016 roku i UFC 209 w marcu tego roku.

Miejsce 1:
Cody Garbrandt (11-0) vs TJ Dillashaw (14-3) – 4 listopada, UFC 217 w Nowym Jorku

„No Love” cały czas jest niepokonanym zawodnikiem. Zdobył pas w grudniu zeszłego roku sprawiając nie lada niespodziankę rozmontowując mistrza Dominicka Cruza w fenomenalnym stylu. Może się pochwalić bilansem 6-0 w UFC.
Dillashaw od czasu straty pasa po niejednogłośnej decyzji ze wspomnianym już „Dominatorem” wygrał dwa starcia – z Raphaelem Assuncao i Johnem Linekerem, czyli czołówką kategorii koguciej. Ich walka zapowiada się na niesamowitą wojnę i chyba każdy fan nie może się już jej doczekać.
Dodatkowym smaczkiem tej walki będzie to, że jeszcze niedawno trenowali w jednym klubie – Team Alpha Male i się przyjaźnili, a teraz mówiąc bardzo delikatnie, nie przepadają za sobą.