5 rzeczy, których nie wiesz na temat Johna Dodsona

źródło: sherdog.com

John The Magician Dodson zaczyna marsz w stronę walki o pas w niesamowicie dynamicznej kategorii wagowej UFC, jaką jest dywizja kogucia.

Od chwili przejścia do wyższej kategorii wagowej (ze 125 Ibs.) John Dodson (19-8) zaliczył dwa zwycięstwa i jedną przegraną, ulegając Johnowi Linekerowi. Swoją ostatnią walkę stoczył na gali UFC Fight Night: Swanson vs. Lobov w kwietniu tego roku, gdy zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów nad Eddiemm Winelandem.

The Magician może pochwalić się rekordem 8-3 w UFC, w tym dwie z jego trzech porażek pochodzą z rąk królującego niepodzielnie w dywizji muszej Demetriousa Johnsona. Dodson na co dzień trenuje w Jackson-Wink MMA w Albuquerque. Warto odnotować, że z dziewiętnastu zwycięstw w swojej karierze, aż osiemnaście odniósł przez nokauty, techniczne nokauty lub poddania.

Dziś w nocy zobaczymy Dodsona w starciu z byłym mistrzem World Series of Fighting, Marlonem Moraesem (18-5-1). Panowie zmierzą się na gali UFC Fight Night 120, podczas ostatniej walki karty wstępnej gali w Ted Constant Convocation Center w Norfolk.

Oto pięć rzeczy, których mogliście nie wiedzieć o tym świetnym zawodniku:

#1 Nikt nigdy nie skończył go przed czasem.
Dodson jest profesjonalnym zawodnikiem MMA od 2004 roku. W swojej profesjonalnej karierze poznał gorycz porażki osiem razy, ale nigdy nie został skończony przed czasem – wszystkie jego przegrane, włącznie z tym, które odniósł w boju z Demeotriousem Johnsonem, były przez decyzję. Poza dwukrotną porażką z The Mighty Mouse, Dodson ulegał w boju z następującymi zawodnikami: John Lineker, Pat Runez, Mike Easton, Bill Boland, Joe Doherty and Yasuhiro Urushitani. Łączny rekord tych panów to 108-27-7.

#2 Jest znany z akrobatycznych umiejętności, a źródła swojego sukcesu może upatrywać w amatorskim wrestlingu.
Dodson jest dwukrotnym mistrzem stanowym w Moriarty High Schol w Nowym Meksyku, gdzie również grał w footbal.

#3 Pozostawił wyraźny ślad w dywizji muszej.
Mimo, że Dodson przeniósł się do dywizji koguciej, pozostawił po sobie wyraźny ślad w wadze muszej, która jest bardziej znana z szybkości zawodników, niż z brutalnych nokautów. Zgodnie z FightMetric, The Magician nadal okupuje drugą lokatę na liście wszech czasów wśród muszych, którzy zaliczyli najwięcej nokdaunów. Ma ich na koncie sześć, a wyprzedzający go Lineker – siedem.

#4 Nikt nie może mu zarzucić budowania rekordów na „ogórkach”.
Dodson pokonywał aktualnych lub byłych mistrzów z różnych organizacji: UFC (T.J. Dillashaw), World Extreme Cagefighting (Wineland), Bellator MMA (Zach Makovsky), Shooto Americas (Jussier da Silva), Tachi Palace Fights (Darrell Montague) oraz Titan Fighting Championship (Tim Elliott).

#5 Jest praktycznie nie do obalenia.
Mierzący 160 cm wzrostu Dodson jest zawodnikiem, którego prawie nie da się obalić. W UFC może pochwalić się 84-procentową skutecznością obrony obaleń. Właściwie, to tylko The Mighty Mouse był w stanie posłać go na matę, czyniąc to dziewięć  razy w trakcie dwóch stoczonych z nim pojedynków. W pozostałych walkach Dodson wybronił się ze wszystkich trzydziestu prób obalenia przez przeciwników.

 

źródło: sherdog.com

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTomasz Kondraciuk vs. Maciej Browarski w jednej z walk wieczoru na Gali Spartan Fight 9
Następny artykułRunda 7 – wyniki na żywo
Zakochana w MMA od chwili, gdy na gali KSW 13 w 2010 r. zobaczyła Krzyśka Kułaka wjeżdżającego do Spodka wozem opancerzonym, tuż przed walką z Vitorem Nobregą. Zaskakująco szybko połapała się, że KSW to nie nazwa sportu. Każda gala MMA to dla niej święto. Podczas pojedynków swoich ulubieńców zdziera gardło na doping, a w przerwach krytycznym okiem przygląda się organizacji gali i strojom publiczności (jak każda „baba”). W zawodnikach ceni nie tylko umiejętności, ale też pierwiastek szaleństwa. Uwielbia Conora McGregora, Mirko Cro Copa oraz Daniela Omielańczuka i Janka Błachowicza. Nie wyobraża sobie MMA bez komentarzy Jurasa i jest przeszczęśliwa od czasu, gdy gale UFC emitowane są na antenie Polsatu Sport.