ACA 109: Kapitalnie dysponowany Karol Celiński ponownie lepszy od Barnatta

380

Karol Celiński po fenomenalnej batalii stójkowej zwyciężył trzecią walkę z Lukiem Barnattem jednogłośną decyzją sędziowską.

Runda 1:

Próba latającego kolana w wykonaniu Luke’a Barnatta. Presja krótkimi prostymi ciosami w wykonaniu Anglika. Karol Celiński zepchnięty na siatkę, jednak odgryzał się ciosami ze wstecznego, po chwili złapał klincz i potraktował kilkoma uderzeniami tułów przeciwnika. Zwarcie, wymiana, celniejszy Polak. Dobry lewy Barnatta po skróceniu dystansu. Złapany klincz przez Luke’a, jednak uchwyt szybko zerwany. Krótkie ciosy Celińskiego, większość poza celem. Dwa mocne sierpowe Karola. Przepuszczenie lewego prostego, kontra w wykonaniu olsztynianina. Wysokie kopnięcie Anglika, próba kontry prawym sierpem Polaka. Mocny lewy Celińskiego, szarża ciosami Karola. Dwa mocne zamachowe sierpy po stronie zawodnika z Olsztyna zachwiały nieco Anglikiem! Lewy prosty Barnatta, odpowiedź trzema sierpowymi w wykonaniu „Cebuli”. Zwarcie, obniżenie pozycji w wykonaniu Karola, ciosy na korpus. Lewy hak na wątrobę odebrał nieco oddechu Barnattowi, mocne sierpowe spychające na siatkę w wykonaniu Karola!

Runda 2:

Nieco bardziej spokojnie z obu stron od początku drugiej rundy. Mocny lewy hak na wątrobę w wykonaniu Celińskiego. Dobre zejścia i kontry prawym sierpowym po stronie Polaka. Niskie kopnięcie Anglika. Mocny prawy zawodnika z Olsztyna. Próba high kicka po stronie Barnatta. Kolejne ciosy spychały Barnatta na ogrodzenie. Próba podbródkowego w wykonaniu Polaka. Dwa mocne sierpowe „Cebuli”, zwarcie, wymiany – precyzyjniejszy zawodnik z Polski. Kumulacja uderzeń lądowała na głowie Anglika, który zdawał się być coraz bardziej nieobecny w pojedynku, wyraźnie odczuwając uderzenia kapitalnie dysponowanego olsztynianina. Lewy prosty, wysokie kopnięcie Luke’a. Dwa mocne sierpowe Anglika. Lewy prosty Karola. Próba zapięcia klinczu przez Barnatta, jednak Polak dobrze uniknął, rozczytując zamiary przeciwnika. Kolejne sierpowe lądowały na głowie zawodnika z Anglii. Kolano na tułów po stronie zawodnika z Polski.

Runda 3:

Mocno agresywnie nastawiony Luke Barnatt ostro ruszył z obszernymi sierpami przeplatanymi wysokimi kopnięciami. Karol Celiński starał się kontrować sierpowymi. Barnatt sprowadził Polaka do parteru, spuszczając kilka młotków na głowę olsztynianina. Wykluczona lewa ręka Polaka, jednak zdołał powrócić do stójki, gdzie kontynuował swój plan na walkę. Mocny prawy w wykonaniu Polaka, skrócenie dystansu, łokieć Anglika. Obrotowy backfist Luke’a. Dwa mocne sierpowe Karola, jednak widoczny wyraźny spadek dynamiki u polskiego zawodnika. Proste ciosy Karola, przepuszczanie uderzeń rywala. Zejście pod lewym prostym, wystrzelenie lewym hakiem. Próba wysokiego kopnięcia Barnatta, skutkująca poślizgnięciem się. Karol jednak nie skorzystał z zaproszenia rywala do walki parterowej, zasypując go gradem uderzeń przy wstawaniu. Mocny lewy na wątrobę wyprowadzony przez Karola. Kolejna próba obrotowego backfista w wykonaniu Luke’a. Lewy Celińskiego, próba presji na koniec walki w wykonaniu Barnatta, desperacka próba sprowadzenia wybroniona przez Polaka.

Sędziowie nie mieli wątpliwości, wskazując Karola Celińskiego jako zwycięzcę w trylogii z Lukiem Barnattem. W ten sposób, stan rywalizacji wyniósł 2-1 na korzyść Polaka.