Israel Adesanya (21-1) po wygranej na UFC 263 wyraził chęć rewanżu z Robertem Whittakerem (23-5). Nie minęło dużo czasu, a prezes organizacji przystał na to zestawienie.

Whittaker ma na koncie trzy wygrane z rzędu: z Darrenem Tillem (18-3), Jaredem Cannonierem (13-5) oraz Kelvinem Gastelumem (16-7). Zwycięstwa przybliżyły go do walki o pas, a sprawę dodatkowo przyspieszyło oświadczenie samego mistrza, który miał podobno domagać się rewanżu jeszcze przed swoją ostatnią walką z Marvinem Vettorim (17-5).

Dana White powiedział:

Dwa czy trzy dni przed starciem Adesanaya powiedział, że chciałby zawalczyć w październiku. Miał przed sobą jeden pojedynek, a już planował kolejny. Uwielbiam w nim to, Adesanya stał się dla nas bezkompromisowym mistrzem. Zrobimy wszystko, by dopracować to zestawienie jak najszybciej.

Adesanya wytypował Auckland jako miejsce rewanżu, jednak White zdecydował:

Myślicie nad Nową Zelandią albo Australią? Szczerze wątpię. Bardziej prawdopodobna jest Kanada w październiku, o ile będzie można to tam zorganizować.

Adesanya po raz pierwszy skrzyżował rękawice z Whittakerem na gali UFC 243. „The Last Stylebender” znokautował go wtedy w drugiej rundzie.

Zobacz także: Adesanya nawołuje o starcie z Whittakerem: „Musimy to zrobić w Auckland”

źródło: bjpenn.com