Jak zawsze, kilka dni po gali doszło do aktualizacji oficjalnych rankingów organizacji KSW. Tym razem z największego awansu może cieszyć się Kamil Szkaradek. Nie jest to natomiast jedyna zmiana.

W miniony weekend miejsce miała gala XTB KSW 85, która rozegrała się w Nowym Sączu. W ramach pojedynku w wadze koguciej, faworyzowany Patryk Surdyn zmierzył się z lokalnym bohaterem – Kamilem Szkaradkiem. Niesiony niesamowitym dopingiem „Szkarad” popisał się pełną dominacją przez 15 minut, przez co jednogłośnie zwyciężył na kartach sędziowskich. Dzięki temu awansował aż o trzy pozycje w oficjalnej klasyfikacji!

Przed trudnym wyzwaniem stanął również Marcin Krakowiak. Reprezenant łódzkiego Octopusa zmierzył się z Michałem Pietrzakiem i po bliskim starciu, finalnie zwyciężył na kartach sędziowskich. Przeskoczył tym samym swojego rywala w rankingu, awansując o dwie lokaty.

Z dobrej strony pokazał się również przyjezdny z Brazylii Kleber Raimundo Silva. Podczas minionego wydarzenia brutalnie uporał się on z Rafałem Kijańczukiem, zapisując drugą wygraną pod szyldem największej organizacji MMA nad Wisłą. Aktualnie znajduje się więc na czwartej pozycji w dywizji półciężkiej.

Do zmiany doszło także w kategorii piórkowej. Patryk Kaczmarczyk, który tym razem pokonał Danu Tarchilę, przeskoczył o jedno miejsce. Wyprzedził tym samym Adama Soldaeva, który w swoim ostatnim starcie zmuszony był uznać wyższość Daniela Rutkowskiego.

Zobacz także: Gamrot spotyka Parnasse’a za kulisami XTB KSW 85

Źródło: kswmma.com, fot. KSW