Po sobotniej gali UFC w Fort Lauderdale zaktualizowano rankingi największej organizacji MMA na świecie.

Na gali w Fort Lauderdale, w walce wieczoru zmierzyli się Ronaldo Jacare SouzaJackiem Hermanssonem. Zajmujący wcześniej czwartą pozycję w TOP 15 kategorii średniej, Brazylijczyk – po porażce z Jokerem zsunął się o dwa miejsca. Hermansson natomiast, odnosząc najcenniejsze zwycięstwo w karierze, z pozycji dziesiątej awansował o pięć oczek, tym samym otwierając TOP 5 dywizji średniej. W związku z awansem JokeraJared Cannonier, Derek Brunson, Paulo Costa i Chris Weidman zanotowali spadek o jedną pozycję. Awans o jedno oczko zaliczył jednak Kelvin Gastelum

W kategorii koguciej, w której aktualnie panuje bezkrólewie – na ósmym miejscu w TOP 15 zadebiutował Cory Sandhagen, który na pełnym dystansie wypunktował Johna Linekera, zapewniając mu spadek o dwie pozycje. W związku z debiutem Amerykanina w rankingu – spadki o jedno miejsce zaliczyli Cody StamannRob FontJohn DodsonAlejandro Perez oraz Thomas Almeida. Z czołową piętnastką pożegnał się natomiast Ricky Simon.

W kategorii półciężkiej, miejscami zamienili się Jimi Manuwa Gloverem Teixeirą, po tym, jak Brazylijczyk poddał w drugiej rundzie Iona Cutelabę duszeniem zza pleców. 

W najcięższej dywizji wagowej, z rankingu wypadł były mistrz organizacji UFC – Andrei Arlovski, pokonany niejednogłośną decyzją przez Augusto Sakaia. Tym samym, Brazylijczyk zajął miejsce Białorusina i otwiera czołową piętnastkę kategorii ciężkiej.

Pełne rankingi znajdują się pod tym linkiem.