Prezentujemy comiesięczną aktualizację naszego redakcyjnego rankingu polskich zawodników.

Na wstępie przypomnijmy, że ranking obejmuje wyłącznie polskich zawodników i zawodniczki MMA, którzy w przeciągu ostatniego roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek na tych zasadach.

Waga kogucia:

W najlżejszej kategorii naszego rankingu, Jan Ciepłowski zamienił się miejscem z Patrykiem Surdynem. Także Kamil Giez zajął dotychczasową pozycję Tobiasza Le.

Waga średnia:

W kategorii średniej, Piotr Kuberski awansował o dwa oczka, gdyż nieudane występy w niedawnym czasie zaliczyli Robert Bryczek (który spadł o jedną pozycję) oraz Piotr Wawrzyniak notujący spadek o dwa oczka.

Waga półciężka:

Do ogromnych roszad doszło w rankingu kategorii półciężkiej. Drugą pozycję zajął Rafał Haratyk, dotychczas okupowaną przez Marcina Wójcika, który zaliczył spadek o jedno oczko. Na czwartą pozycję awansował Marcin Prachnio, zamieniając się miejscem z Tomaszem Narkunem. Na szóstą lokatę, o trzy pozycje awansował Damian Piwowarczyk. Do rankingu, na siódme miejsce powrócił Bartosz Szewczyk, a Marcin Łazarz spadł o trzy oczka i wylądował na dziewiątym miejscu. Z rankingiem wagi półciężkiej pożegnał się Krzysztof Jotko.

Waga ciężka:

Ze względu na nieaktywność, Michał Kita pożegnał się z rankingiem. Zastąpił go debiutujący na 10-tym miejscu Przemysław Kowalczyk.

P4P:

W rankingu bez podziału na kategorie wagowe zadebiutował Rafał Haratyk, który zastapił Krzysztofa Jotkę.

P4P kobiet:

W rankingu kobiet zadebiutowała Wiktoria Czyżewska, zajmując dotychczasowe, 10-te miejsce Marty Waliczek.

Pełen ranking znajduje się do wglądu TUTAJ.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Autorzy: Marek Romanowski, Michał Malinowski, Grzegorz Nielubiak, Fabian Warzecha