Wyjątkowo, po dwóch miesiącach, prezentujemy aktualizację rankingu polskich zawodników MMA biorąc pod uwagę ich dokonania w kwietniu oraz maju. 

Ranking obejmuje zawodników i zawodniczki, którzy w przeciągu roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek.

Waga kogucia:

Jakub Wikłacz (11-3-1) zamienił się miejscem z Pawłem Polityłą (6-2). Reprezentant Olsztyna zajmuje aktualnie trzecią pozycję, natomiast zawodnik trenujący w Irlandii – czwartą. W związku z brakiem aktywności (ponad rok bez walki) z topową dziesiątką pożegnał się Piotr Kamiński (5-4), tym samym zapewniając do rankingu powrót Patrykowi Trytkowi (3-1).

Waga piórkowa:

Na dziesiątej pozycji w rankingu kategorii piórkowej zadebiutował Michał Sobiech (4-1) tym samym wypychając poza dziesiątkę Kamila Łebkowskiego (18-10).

Waga lekka:

W wadze lekkiej zmienił się lider. Tron dotychczas należący do Mateusza Gamrota (18-1) przejął Marcin Held (27-7) debiutując w naszym rankingu na najwyższej możliwej pozycji, w związku z czym każdy zawodnik spadł o jedno oczko. Z rankingiem pożegnał się Łukasz Charzewski (10-1), który dotychczas zajmował dziesiąte miejsce.

Waga półśrednia:

Michał Pietrzak (10-4) zamienił się miejscem z Robertem Bryczkiem (12-4). W rankingu zadebiutowali także Igor Michaliszyn (8-2), który otwiera topową dziesiątkę oraz Cezary Oleksiejczuk (7-2). Adrian Bartosiński (10-0) oraz Kamil Oniszczuk (8-1) pożegnali się z rankingiem.

Waga średnia:

W związku z kolejną z rzędu przegraną w pierwszej rundzie, Bartosz Fabiński (15-5) spadł o dwa oczka, lądując na czwartej pozycji. W ten sposób, Mamed Khalidov (35-7-2) oraz Rafał Haratyk (13-4-2) awansowali o jedną lokatę. Także Paweł Pawlak (18-4-1) zamienił się miejscem z Marcinem Naruszczką (22-9-2) jak również Piotr Strus (15-7-2) z Cezarym Kęsikiem (12-1).

Waga ciężka:

Z powodu braku aktywności z rankingiem pożegnał się dotychczasowy nr 3 – Łukasz Brzeski (8-1-1), którego wylot zapewnił powrót Filipowi Stawowemu (7-2). Ponadto, każdy zawodnik od miejsca trzeciego w dół awansował o jedno oczko.

P4P:

Na czwartym miejscu w rankingu bez podziału na kategorie wagowe zadebiutował Marcin Held (27-7), obniżając każdego o jedno oczko. Ponadto, z topową dziesiątką wszechwag pożegnał się Bartosz Fabiński (15-5).

Zapraszamy Was również do zapoznania się z pełną wersją naszego rankingu.

Ranking polskich zawodników MMA

Autorzy: Michał Malinowski, Grzegorz Nielubiak, Marek Romanowski