Wygląda na to, że kończy się przygoda Alexa Pereiry w dywizji średniej. Słynący z bardzo dobrych warunków fizycznych Brazylijczyk, spróbuje bowiem teraz swoich sił w kategorii do 93 kilogramów!

Niedawno byliśmy świadkami gali UFC 287, podczas której doszło do rewanżu między Israelem Adesanyą (24-2) oraz Alexem Pereirą (7-2) w formule MMA. Znając historię ich rywalizacji, wielu było przekonanych, iż „Poatan” zdoła utrzymac trofeum. Tak się jednak nie wydarzyło… Kapitalnie dysponowany Nigeryjczyk nie pozostawił żadnych wątpliwości brutalnie rozbijając oponenta przed końcem drugiej odsłony.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zaraz po wydarzeniu rozpoczęły się spekulacje dotyczące potencjalnego przejścia Brazylijczyka do wyższej kategorii – a to za sprawą jego gabarytów. Nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie ze strony samego zawodnika. Oficjalnie zakomunikował, iż przy najbliższej okazji wystąpi w dywizji do 93 kilogramów.

Cześć. Tak, jak obiecałem, ogłaszam ważną informację na moim kanale. Następna walka odbędzie się w kategorii półciężkiej. Dobrze usłyszeliście – moja następna walka odbędzie się w kategorii do 93 kilogramów.

Zobacz także: Pereira przejdzie do półciężkiej? Dana White komentuje

Pereira przebojem wdarł się do największej organizacji MMA na świecie. Póki co występował tam pięciokrotnie, zwyciężając w czterech z tych pojedynków. Na ten moment brak szczegółów dotyczących jego kolejnego rywala. Jest jednak fighter, który mógłby chętnie przywitać go w wadze półciężkiej. Chodzi o naszego rodaka – Jana Błachowicza (29-9-1).

Źródło: Twitter/Alex Pereira