Alex Pereira wyklucza szansę walki o pas mistrzowski Khamzata Chimaeva, jeśli Brazylijczyk wygra na UFC 287.

Aktualny mistrz wagi średniej, Alex Pereira nie chce marnować czasu na rozmowę na temat Khamzata Chimaeva jako potencjalnego pretendenta do tytułu wagi średniej. Kilka dni przed swoją pierwszą obroną pasa mistrzowskiego UFC w wadze średniej, rewanżem z Israelem Adesanyą w walce wieczoru UFC 287 w sobotę w Miami, Pereira odrzucił Chimaeva jako potencjalnego pretendenta do pasa wagi średniej.

Każdego, kogo UFC postawi przede mną po tej walce, będę gotów do walki z nim. Mówiąc o [Paulo] Coście i [Robercie] Whittakerze, szanuję ich. Nie widzę, żeby mówili o mnie źle, chcąc promować siebie. Chimaev uciekał przed każdym.

Chimaev ostatni raz widziany był w klatce, deklasując Kevina Hollanda, a następnie wyzwał Pereirę chwilę po zwycięstwie mistrza nad Adesanyą na UFC 281. „Poatan” powiedział, że zaoferował walkę Chimaevowi w wadze półciężkiej w styczniu, biorąc pod uwagę krótki czas na przygotowania, ale „Chimaev się nie zgodził”.

Zobacz także: Alex Pereira vs. Khamzat Chimaev na UFC 283 w… wadze półciężkiej?

„Borz” niedawno powiedział, że mógłby skończyć Brazylijczyka w „pierwszej rundzie, pierwszej minucie”, gdyby kiedykolwiek się zmierzyli.

Zobacz także: Khamzat Chimaev twierdzi, że walka z Alexem Pereirą byłaby najłatwiejszym pojedynkiem w jego karierze

Nie jestem zagubiony, jak on.

– powiedział Pereira w środę.

Chimaev, nie będę o nim nawet rozmawiał.

Pereira musi jeszcze wykonać swoją pracę w Miami, zanim pomyśli o kolejnych pretendentach, ale wydaje się, że wyklucza możliwość przeniesienia się do dywizji półciężkiej w najbliższej przyszłości.

Jestem ciężkim i dużym gościem, ale cała moja praca była wykonywana w tej dywizji. W kickboxingu była ona cięższa o dwa funty i wiemy, że to robi różnicę, ale chcę stworzyć historię w tej dywizji. Powiedziałem to wiele razy. Moje ciało powie mi, kiedy będzie czas na przejście do wyższej wagi, ale teraz czuję się świetnie.

źródło: mmafighting.com