Belal Muhammad uważa, że Jorge Masvidal sprawi niespodziankę w co-main evencie gali UFC 287 w Miami, kończąc Gilberta Burnsa, który jest sporym faworytem w oczach fanów i ekspertów.

Znajdujący się na fali trzech porażek, Jorge Masvidal pojawi się w klatce po raz pierwszy od ponad roku, w co-main evencie gali UFC 287, gdzie zmierzy się z Gilbertem Burnsem. To intrygujące starcie, w którym Burns jest faworytem bukmacherskim, ale Belal Muhammad uważa, że ​​Masvidal ma szanse na zwycięstwo ze względu na to, że sądzi, iż Brazylijczyk będzie walczył emocjonalnie.

Gilbert nie jest dla niego złą walką.

– powiedział Muhammad dla MMA Junkie.

Myślę, że jego zapasy nie są tak dobre jak Colby’ego czy Kamaru. Jego umiejętności parterowe są oczywiście dobre, ale Masvidal walczył z Demianem Maią w jego prime i nie został poddany. Jeśli rozegra to bezpiecznie, a Gilbert się zestresuje, a walka pozostanie na nogach, myślę, że Masvidal ma szansę. Szczerze mówiąc, stawiam, że Masvidal wygra. Myślę, że Masvidal go pokona. Burns w swojej ostatniej walce z Neilem Magnym przejechał się po rywalu. Myślę, że poziom walk, jakie Masvidal toczył i ten czas przerwy dadzą mu lekki reset, co widzieliśmy ostatnim razem.

Jeśli Gilbert Burns będzie walczył emocjonalnie, tak jak przewiduje Belal Muhammad, to uważa, że Jorge Masvidal znajdzie moment na KO. Wie, że „Gamebred” dysponuje wystarczającą mocą, by pokonać każdego i uważa, że Masvidal ma lepszą obronę przed zapasami, niż niektórzy sądzą.

Myślę, że to będzie finish. Myślę, że widzieliśmy, jak Gilbert Burns staje się emocjonalny w klatce, jak robi z tego pojedynek stójkowy, jak nie walczy mądrze. Myślę, że szybko traci kondycję. Masvidal ma dobrą kondycję, uważam, że w jego ostatniej walce walczył bardzo emocjonalnie i prawie skończył Colby’ego sierpowym w trzeciej lub czwartej rundzie. Więc myślę, że sobie poradzi.

Jeśli Masvidal wygra z Burnsem na UFC 287, tak jak uważa Muhammad, „Gamebred” powiedział, że chce walki o mistrzostwo następnym razem. Jednak Dana White był stanowczy, że następnym przeciwnikiem dla mistrza będzie Colby Covington, ale Muhammad uważa, że Masvidal może go przeskoczyć.

Zobacz także: Belal Muhammad nie jest zainteresowany pojedynkiem z Shavkatem Rakhmonovem

źródło: bjpenn.com