Rozpiska wrześniowego wydarzenia ACA 128, które rozegra się w stolicy Białorusi – Mińsku, wzbogaciła się o kolejny pojedynek. Bardzo doświadczony Ukrainiec, Alexander Butenko podejmie wówczas Mindaugasa Verzbickasa. Pojedynek ten ma mieć miejsce w limicie wagowym dywizji półśredniej. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ACA MMA (@aca_mma)

Alexander Butenko (51-17-3) po raz ostatni widziany był w akcji, w maju bieżącego roku. Podczas gali z numerem 123 stanął w szranki z Andreyem Koshkinem (20-7), aczkolwiek ostatecznie musiał uznać wyższość Rosjanina, padając po jego ciosach już w drugiej odsłonie konfrontacji. Wcześniej mógł cieszyć się serią dwóch wygranych, w ramach której pokonywał kolejno Artema Shokalo (26-26) oraz Rasula Shovkhalova (17-8).

Zobacz także: Rafał Haratyk zmierzy się z Azamatem Bekoevem na gali ACA 128

Mindaugas Verzbickas (17-7-2) natomiast swój ostatni bój stoczył w sierpniu minionego roku, kiedy to na gali ACA 109 podjął naszego krajana, Kamila Oniszczuka (8-1). Dla Polaka był to debiut w rosyjskiej organizacji, jednakże starcie to zupełnie nie ułożyło się po jego myśli. Ten finalnie przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów, tracąc przy okazji nieskazitelny rekord.

Źródło: Instagram/ACA MMA