Mistrz UFC w kategorii piórkowej przedstawił swój typ na nadchodzące starcie pomiędzy Justinem Gaethje i Dustinem Poirierem. Oprócz tego zdradził jak zapatruje się na ewentualną walkę o pas BMF.

Rewanż Justina Gaethje (24-4) z Dustinem Poirierem (29-7-1) od samego początku generował spore zainteresowanie zarówno wśród fanów jak i ekspertów. Nie umknął on również uwadze Alexandra Volkanovskiego (25-2).

Australijczyk w rozmowie na kanale Youtubowym Israela Adesanyi (24-2) zdradził, kto będzie jego faworytem w tej konfrontacji:

Jeśli miałbym na kogoś stawiać, to postawiłbym na Poiriera. On oczywiście wygrał w ich ostatniej walce, więc myślę, że postawiłbym na niego. Ale nie powiesz mi, że Justin Gaethje nie może go złapać. Widziałeś, że w jego ostatniej walce z Fizievem wyglądał dobrze pod względem fizycznym. On może być w walce przez cały czas. Myślę jednak, że Dustin jest w stanie walczyć na dystansie 5 rund i wraz z upływem walki będzie coraz bardziej techniczny.

„The Great” przy okazji odniósł się do kwestii pasa BMF, który będzie stawką pojedynku „Highlighta” z „Diamondem”

Na koniec dnia – walcz z każdym, wszędzie i o każdej porze. Kim są najwięksi twardziele? To goście, którzy walczą często, nawet gdy są kontuzjowani. Ludzie tacy jak ja i Israel Adesanya. To jest coś, co bardzo chciałbym zrobić, wszędzie i o każdej porze. Islam mógłby załatwić swoje sprawy, ja stoczyłbym walkę o pas BMF i po wszystkim zrobilibyśmy natychmiastowy rewanż. Ostatecznie miałbym wtedy 3 pasy. To byłoby wspaniałe.

Obecnie Volkanovski przygotowuje się do unifikacyjnej walki z Yairem Rodriguezem (15-3). Będzie to dla niego 5 obrona tytułu mistrzowskiego. W UFC rywalizuje od 2016 r. W swojej karierze wygrywał z m.in.: trzykrotnie Maxem Hollowayem (24-7), Jose Aldo (31-8), Chadem Mendesem (18-5) czy Chan Sung Jungiem (17-7).

Zobacz także: Volkanovski nie widzi szansy na czwartą walkę z Hollowayem

Autor: Dawid Ważny

Źródło: YT/FREESTYLEBENDER