W ostatnich dniach coraz więcej mówi się o ewentualnej potyczce Ilii Topurii wraz z obecnym czempionem Alexandrem Volkanovskim. „Pozwól mi być gościem, który cię pokona” – apeluje „The Great”.

Po sześciu efektownych zwycięstwach pod sztandarem UFC Ilia Topuria (14-0) przedarł się do ścisłej czołówki. Aktualnie zajmuje piątą lokatę w oficjalnej klasyfikacji kategorii piórkowej. Z racji tego, coraz śmielej zwraca się w kierunku mistrza – Alexandra Volkanovskiego (26-2). Ostatnio doszło między nimi nawet do spotkania twarzą w twarz i krótkiej pogawędki.

Zobacz także: Volkanovski oko w oko z Topurią po UFC 290 [WIDEO]

Obecny czempion ma do „El Matadora” wyłącznie jedną prośbę – w momencie, kiedy padnie ewentualna propozycja walki z Maxem Hollowayem (24-7), chce, żeby ten jej nie zaakceptował. „Blessed” słynie bowiem z tego, iż „weryfikuje” zawodników. Na przestrzeni lat wielu nie było bowiem w stanie przeskoczyć jego umiejętności.

Mógłbym coś powiedzieć? Tylko jedna sprawa. Mówię do Ilii, jeśli to ogląda. Proszę, nie walcz z Maxem. Po prostu tego nie rób, dobrze? Nie pozwól, żeby do tego doszło. Pozwól mi być gościem, który cię pokona.

przyznał Volkanovski stanowczo podczas rozmowy z Arielem Helwanim w ramach programu The MMA Hour.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Alexander zasiada na tronie dywizji piórkowej od końcówki 2019 roku. Od tego czasu przegrał wyłącznie jednokrotnie. W lutym tego roku spróbował sięgnąć po trofeum wyższej kategorii, jednakże po bardzo bliskiej walce, ostatecznie został zatrzymany przez Islama Makhacheva (24-1).

Źródło: Twitter/AFeldmanMMA