Wygląda na to, że zajmujący sąsiednie lokaty w wadze półciężkiej – Anthony Smith oraz Jamahal Hill – zmierzą się ze sobą 11 marca przyszłego roku. Wiadomość tę potwierdzają liczne zagraniczne portale, w tym MMA Fighting.

W kategorii do 93 kilogramów panuje aktualnie bezkrólewie. Jiri Prochazka (29-3-1) zmuszony był zwakować swój mistrzowski pas ze względu na poważną kontuzję barku. W związku z tym już wkrótce, bo 10 grudnia, przy okazji UFC 282, o trofeum powalczą nasz rodak – Jan Błachowicz (29-9) oraz Magomed Ankalaev (18-1).

Zobacz także: Co w obecnej sytuacji z Teixeirą? Brazylijczyk proponował rewanż z Błachowiczem!

Zbliżyć do rywalizacji o najważniejsze trofeum okazję będą mieli także Jamahal Hill (11-1) oraz mający na koncie ponad 50. zawodowych startów, Anthony Smith (36-17). Według informacji, jakie posiada portal MMA Fighting, podzielą oni ze sobą oktagon 11 marca. Ich konfrontacja ma posłużyć jako main event tego wydarzenia.

Hill podejdzie do rywalizacji napędzony serią trzech zwycięstw. Po raz ostatni widziany był w akcji, w sierpniu bieżącego roku. Stanął wówczas w szranki z będącym aktualnie już poza największą organizacją, Thiago Santosem (22-11), ostatecznie rozbijając go w czwartej odsłonie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

„Lionheart” natomiast przegrał minioną potyczkę. Doszło do tego w lipcu, gdy skonfrontował się z już wcześniej wspominanym Ankalaevem. Pojedynek ten zupełnie nie ułożył się po jego myśli, dlatego zmuszony był uznać wyższość oponenta, zostając rozbitym w drugiej rundzie.

Źródło: MMA Fighting