Armia Fight Night wkracza na sportowe anteny Polsatu!

źródło: materiały prasowe Armia Fight Night

Rzadko zdarza się, aby młode organizacje MMA mogły pochwalić się partnerem telewizyjnym z takiej półki. Trudna sztuka nawiązania współpracy wiodącą stacją sportową w Polsce udała się tymczasem organizatorowi Armia Fight Night.

Jak się dowiedzieliśmy, Armia Fight Night nawiązała właśnie współpracę z Polsatem.

Pewnym krokiem wchodzi w nowy rozdział rozwoju federacji. Jest to również nowy rozdział sportów walki w Wojsku Polskim. Kolejną gale Armia Fight Night będziecie mogli obejrzeć na żywo w telewizji Polsat Sport.

powiedział nam Filip Bątkowski, który jest pomysłodawcą i twórcą organizacji Armia Fight Night.

Warto zauważyć, iż portal polsatsport.pl promuje już organizację od pierwszej edycji AFN. Ekipa telewizyjna Polsatu Sport była obecna choćby na ostatniej gali zorganizowanej w Sokołowie Podlaskim.

W jednym z wywiadów Dyrektor ds. Sportu w Polsacie, Marian Kmita, stwierdził, że stacja z chęcią dokłada cegiełkę do rozwoju MMA w Polsce, dlatego też śledzi nowe wydarzenia i wybiera te najciekawsze, aby je promować.

Czujemy się Polsacie akuszerami MMA. Pamiętam sytuację sprzed 17-stu lat, kiedy Martin Lewandowski i Maciej Kawulski zapukali do drzwi Polsatu i prosili o wsparcie. Tego wsparcia nikt im w Polsce nie chciał udzielić, a za przyzwoleniem prezesa Solorza jakoś udało się otoczyć ich opieką. Wtedy KSW było egzotyczne – tak jak MMA – dzisiaj jest potężnym przemysłem. Najlepszym przykładem jest gala Armia Fight Night, czyli nowa rzeczywistość i zderzenie Wojska Polskiego z MMA.

powiedział Kmita.

Na sportowych antenach Polsatu fani MMA mogą oglądać m.in. gale UFC, KSW, FEN i Babilon MMA. Teraz dołączy do tych organizacji jedyny promotor, który łączy ten sport z armią.