Wygląda na to, że Askar Askarov nie zamierza sobie robić zbyt długiej przerwy. Jak ogłosiła grupa menadżerska Iridium Sports, jego konfrontacja z uplasowanym na 5. miejscu w rankingu, Alexem Perezem, uświetni zaplanowaną na 16 lipca galę.

Były pretendent do mistrzowskiego tytułu, Alex Perez (24-6), po raz ostatni widziany był w akcji, pod koniec 2020 roku. Skrzyżował wówczas rękawice z dzierżącym mistrzowskie trofeum Deviesonem Figueiredo (21-2-1), jednakże starcie to zupełnie nie ułożyło się po jego myśli. Amerykanin musiał uznać wyższość rywala, bardzo szybko zostając poddanym. Jak się okazuje, do klatki powróci przy okazji zaplanowanego na 16 lipca wydarzenia.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Askar Askarov (14-1-1) natomiast podejdzie do rywalizacji po pierwszej porażce w zawodowstwie. Doświadczył jej w marcu bieżącego roku, kiedy jednogłośnie przegrał na kartach sędziowskich z Kaiem Karą-France’em (24-9) w swoim piątym występie dla amerykańskiego giganta. Zdarzenie to z pewnością było dla niego bardzo bolesne, bowiem odsunęło go od starcia o pas.

Źródło: Twitter/IridiumSportsAgency