Po kilku dniach od ostatniego wydarzenia, przedstawiciele amerykańskiego giganta – tradycyjnie – zaktualizowali rankingi. Dzięki swojej wygranej nad byłym mistrzem, Rafael Fiziev przeskoczył kilka pozycji, co doprowadziło do pewnej roszady.

W miniony weekend miejsce miało UFC Vegas 58, podczas którego w walce wieczoru doszło do starcia dwóch topowych zawodników kategorii lekkiej. Napędzony serią zwycięstw, Rafael Fiziev (12-1), skrzyżował rękawice ze swoim imiennikiem i byłym czempionem – Rafaelem dos Anjosem (31-14). „Ataman” pokazał się z bardzo dobrej strony, prowadząc potyczkę i ostatecznie rozbijając oponenta w ostatniej odsłonie.

Zobacz także: UFC Vegas 58: Rafael Fiziev znokautował Rafaela dos Anjosa w 5. rundzie [WIDEO]

Dzięki temu triumfowi, zaliczył awans o trzy pozycje w oficjalnej klasyfikacji kategorii lekkiej UFC. Dos Anjos natomiast nieznacznie spadł, spychając tym samym z wcześniej wywalczonego miejsca Mateusza Gamrota (21-1). Mimo wszystko, Polak utrzymał się w najlepszej dziesiątce.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Fiziev chce teraz zmierzyć się z Justinem Gaethje (23-4) – zupełnie tak samo, jak „Gamer”. Obaj dobrze prezentują się w oktagonie, dlatego zobaczymy, na jakie kroki finalnie zdecydują się oficjele globalnego potentata. Spoglądając jednak w ranking, jest tam kilka ciekawych nazwisk, więc z pewnością uda się doprowadzić do interesujących zestawień.

Źródło: ufc.com