Hubert Lotta niejednogłośnie wypunktował Piotra Kacprzaka.

Runda 1:

Hubert Lotta mocno i agresywnie ruszył pod pierwszych sekund. Piotr Kacprzak ruszył p sprowadzenie, po chwili dystansując przeciwnika kopnięciami. Obrotowy backfist w wykonaniu Lotty. Dobra praca na nogach Kacprzaka, uniemożliwiała zamknięcie na siatce. Sprowadzenie walki do parteru przez Lottę, w kontrze przeciwnik szukał nogi do dźwigni, jednak nic z tego nie wyszło i pojedynek powrócił do stójki. Kolejne sprowadzenie Lotty, a Kacprzak ponownie ruszył po dźwignię na nogę, którą za wszelką cenę chciał wyrwać! Lotta jakimś cudem oswobodził się z uchwytu i zdołał powrócić do stójki, po chwili już dociskając przeciwnika do siatki i tam go kontrolując. Uchwyt zerwany. Middlekick Kacprzaka doszedł do tułowia Huberta. Dobry prawy zamachowy Kacprzaka. Zapaśniczy odrzut Lotty uniemożliwił sfinalizowanie obalenia Kacprzakowi na kilka sekund przed końcem pierwszej rundy.

Runda 2:

Middlekick Kacprzaka po raz kolejny doszedł do korpusu Lotty. Hubert ruszył po klincz, jednak przeciwnik dobrze pracując defensywnie, nie dał sobie zadać zbyt wielu ciosów. Niskie kopnięcie Kacprzaka. Po chwili akcja ponowiona, w odpowiedzi szarża Lotty krótkimi ciosami, kontra Piotra. Po raz kolejny klincz pod siatką, z którego Lotta zdołał sprowadzić przeciwnika. Kacprzak szukał poddania z pleców, najpierw trójkąta nogami, po chwili przechodząc do omoplaty, lecz nieudanie. Lotta wstał do stójki, nurkując w gardę przeciwnika z mocnym ciosem młotkowym. Dobra praca gardą Kacprzaka. Lotta wstawał i okopywał nogi przeciwnika znajdującego się na plecach, po chwili rzucając się do parteru i spuszczając kilka ciosów na głowę oponenta. Kacprzak ruszył po raz kolejny po skrętówkę, lecz Lotta ponownie wyszedł z próby poddania. Wysokie kopnięcie Piotra.

Runda 3:

Trzecią rundę obaj rozpoczęli spokojnie, ze względu na zmęczenie. Wysokie kopnięcie Huberta Lotty, dwa ciosy proste spychające Kacprzaka na siatkę. Niskie kopnięcia Lotty. Kacprzak póki co bez żadnej odpowiedzi, bardzo niemrawy middlekick, którego bez większych problemów przechwycił Lotta. Kacprzak ponownie szukał dźwigni na nogę, udanie torując sobie drogę do sprowadzenia. Kontrola z góry w wykonaniu Kacprzaka, przeciwnik skupiał się na robieniu pasywności, jednak co jakiś czas, Piotr był w stanie wyprowadzić krótki cios i łokieć. W ostatnich sekundach, Kacprzak dość zdecydowanie ruszył, zadając ciosy.

Sędziowie niejednogłośnie wskazali Huberta Lottę jako zwycięzcę pojedynku, punktując 2x 29-28, 28-29.