Paweł Pawlak zaliczył pierwszą udaną obronę pasa mistrzowskiego organizacji Babilon MMA, jednogłośnie na punkty wygrywając z ukraińskim pretendentem – Sergeyem Guzevem.

Runda 1:

Paweł Pawlak rozpoczął od niskich kopnięć. Prawy Sergeya Guzeva, po chwili akcja ponowiona, 1-2 Ukraińca. Kolejne kopnięcia polskiego zawodnika. Mocne ciosy spadały na głowę mistrza. Lowkick łodzianina, lewy i prawy w wykonaniu pretendenta, wysokie kopnięcie. Kopnięcie na korpus po stronie czempiona. Zwarcie pod siatką! Wymiany, celniejszy zawodnik z Ukrainy. Obrotówka Pawlaka! Niskie kopnięcia pretendenta. Pawlak wywierał presję, okopując nogę przeciwnika, rywal natomiast czaił się na kontry lewą ręką. 1-2 Guzeva, czym zepchnął oponenta na siatkę, szukając tam zapasów – obalenia za jedną nogę, lecz nieskutecznie. Łokieć w wykonaniu mistrza! Obrotówka na wątrobę po stronie Pawła. Wymiana na krótkie ciosy.

Runda 2:

Prawy Polaka. Niskie kopnięcie w jego wykonaniu, frontalne kopnięcie z wyskoku po stronie ukraińskiego reprezentanta. Headkick Guzeva. Dobra kombinacja 1-2 w wykonaniu mistrza, który po raz pierwszy stanął do obrony pasa mistrzowskiego. Pawlak zepchnięty na siatkę, gdzie przeciwnik szukał zapasów. Po dłuższej chwili, Polak zdołał odwrócić pozycję pod ogrodzeniem, miał zapiętą klamrę, którą rozerwał świetnym podbródkowym. Pretendent wyraźnie coraz bardziej się męczył. Spora ruchliwość i nieuchwytność prezentowana przez mistrza. Lewy Pawlaka, obrotówka na zakończenie rundy.

Runda 3:

Delikatny lowkick pretendenta. Dwa mocne kopnięcia na wykroczną nogę po stronie Pawlaka. Próba lewego Sergeya, lecz nieudana. Pawlak coraz częściej unikał ciosów przeciwnika, zachowując lepszą szybkość i kondycję. Czytelne i ciągle te same kombinacje 1-2 w wykonaniu Ukraińca, na które rzadko dawał się złapać mistrza organizacji Babilon MMA w kategorii średniej. Kamaru Usman byłby dumny, gdyż pod siatką, obaj wymieniali się wieloma stompami na śródstopie. Sędzia jednak uznał, że jest to niewystarczająca praca i wznowił pojedynek na środku klatki. Kilka mocnych ciosów doszło do głowy Ukraińca, które zachwiały nieco zawodnikiem z Łodzi. Kombinacja 1-2 po stronie fightera z Polski. Frontkick na głowę w wykonaniu mistrza – celny.

Runda 4:

Wysokie kopnięcie Pawlaka na rozpoczęcie rundy. Lewy sierpowy mistrza. Guzev próbował natychmiast odpowiedzieć, lecz nie potrafił. Obrotówka za obrotówkę – łodzianina celna na korpus, natomiast rywala przestrzelona, celowana w głowę. Kombinacja trzech mocnych ciosów Pawlaka, po których Ukrainiec się zachwiał, po czym – mistrz poprawił kapitalną, celną obrotówką! Niesamowicie twardy Ukrainiec ani myślał się jednak położyć. Próba klinczu w wykonaniu Sergeya, który szybko zerwał przeciwnik z Łodzi, traktując go mocnym lewym. Sporo lewych prostych lądowało na głowie chcącego odebrać Polakowi pas mistrzowski – Ukraińcowi. Przyjezdny zawodnik pozostawał z coraz mniejszą ilością argumentów. Kolejna obrotówka Pawlaka doszła do ręki oponenta. Lewy prosty Polaka, dużo kombinacji, zwodów i ruchów. Cep i backfist przeciwnika, lecz poza celem. Obrotówka na zakończenie przedostatniego starcia.

Runda 5:

Wymiana na lewe ciosy, próba frontalnego kopnięcia w wykonaniu Pawlaka. Zamachowy cep lewą ręką Polaka, nietrafiony. Prawy na czoło po stronie mistrza. Kopnięcie Guzeva, przechwycone przez polskiego reprezentanta. Sergey przycelował dwoma mocnymi ciosami, które doszły do głowy oponenta broniącego mistrzowski pas kategorii średniej organizacji Babilon MMA. Nieintencjonalny faul w wykonaniu czempiona, po chwili przerwy i obejrzeniu oka przez lekarza – Ukrainiec został dopuszczony do dalszej rywalizacji. Niskie kopnięcia łodzianina. Dojście do jednej nogi pod siatką Sergeya, próba sprowadzenia, lecz nieudana. Obrotówka na korpus w wykonaniu „Plastinho”, co przeciwnik tym razem wykorzystał do złapania klinczu pod ogrodzeniem. Chwila kontroli w wykonaniu jednego, za moment jednak nastąpiła zmiana. Frontalne kopnięcie Pawlaka. Dwa lewe proste doszły idealnie do celu – głowy Ukraińca. Prawy Pawła. Obrotówka na korpus, nietrafiona, próba zamachowego cepa Guzeva. Niecelna obrotówka na głowę wyprowadzona przez zawodnika klubu Octopus Łódź. Po chwili nietrafione frontalne kopnięcie. 1-2 Ukraińca na zakończenie walki.

Po pięciu rundach, sędziowie jednogłośnie wskazali Pawła Pawlaka jako zwycięzcę walki, punktując: 50-45, 50-45, 48-47. W ten sposób, Polak obronił po raz pierwszy pas mistrzowski organizacji Babilon MMA.