Babilon MMA 6: dwie walki dodane do karty

źródło: materiały prasowe Babilon MMA

Dwa amatorskie pojedynki zostały dodane do karty walk gali Babilon MMA 6. 15 grudnia w Raszynie wystąpią Tomasz Smyk, Paweł Szumlas, Gabriel Żmudzin oraz Jakub Niewiadomski.

Wchodząc do świata MMA, Tomasz Babiloński zapowiadał, że będzie dawał szanse młodym i utalentowanym zawodnikom. W kartach walk dotychczasowych edycji Babilon MMA przewinęło się kilku obiecujących fighterów. Czas na kolejne nazwiska.

Do klatki Babilon MMA wrócą Tomasz Smyk i Paweł Szumlas. Ten pierwszy wystąpił na galach Babilońskiego dwukrotnie. W obu pojedynkach zawodnik Nastula Team musiał uznać wyższość swoich przeciwników, dlatego w Raszynie chce udowodnić, że potrafi zwyciężać. Reprezentujący Daas Berserkers Team Bielsko-Biała Szumlas również postara się zmazać plamę po przegranej z Piotrem Kacprzakiem.

Ponadto w klatce Babilon MMA zadebiutują Żmudzin i Niewiadomski. Pierwszy z nich to reprezentant stołecznego Dragon’s Den Fight Club. Drugi jest zawodnikiem klubu GKS Górnik Łęczna MMA.

W głównych walkach gali wystąpią zawodnicy notowani w ścisłej czołówce polskiego MMA. O pierwszy pas w historii organizacji powalczą Daniel Skibiński i Paweł Pawlak. W elektryzującym pojedynku w dywizji średniej zmierzą się Rafał Haratyk i Maciej Różański.

Bilety na galę są dostępne w serwisie eventim.pl. Transmisję będzie można również oglądać na antenach grupy Polsat.

Karta walk Babilon MMA 6:

Walki wieczoru:
77,1 kg: Daniel Skibiński (12:5, 2 KO, 2 Sub) – Paweł Pawlak (14:3, 8 KO, 3 Sub) – o pas mistrzowski
83,9 kg: Rafał Haratyk (10:3:2, 2 KO, 4 Sub) – Maciej Różański 10:2 (2 KO, 7 Sub)

Karta główna:
65,8 kg: Damian Zorczykowski (5:2, 1 KO, 3 Sub) – Adrian Kępa (5:3, 3 KO, 2 Sub)
120 kg: Michał Orkowski (4:2, 3 KO, 1 Sub) – Łukasz Brzeski (5:1, 3 KO, 2 Sub)
65,8 kg: Piotr Kacprzak (PRO DEBUT) – Filip Lamparski (1:1)
77,1 kg semi pro: Gabriel Żmudzin – Jakub Niewiadomski
65,8 kg semi pro: Tomasz Smyk – Paweł Szumlas

 

Informacja prasowa