Barbara Grabowska vs Weronika Eszer w walce o pas amatorskiej mistrzyni Wieczoru Walk

357
źródło: Facebook/ Wieczó Walk

Podczas gali Wieczór Walk 6: Live in studio zostanie wyłoniona nasza pierwsza amatorska mistrzyni. W walce o pas zmierzą się dwie czołowe zawodniczki kategorii do 57 kg.

Zobacz również: Wieczór Walk 6: LIVE IN STUDIO w drugiej połowie lipca

Reprezentantka Grappling Kraków BJJ, MMA Kraków swoimi poprzednimi występami i zwycięstwami nad mocnymi Klaudią Cichoń i Sandrą Kulpą w pełni zapracowała na swoją szansę. Basia to niezwykły przypadek zawodniczki łączącej starty i sukcesy w wielu sportach walki. Na swoim koncie poza zwycięstwami w MMA i medalem amatorskich Mistrzostw Polski Almma ma również wiele medali z Mistrzostw Polski seniorek w boksie, jest aktualną Mistrzynią Polski niebieskich pasów w BJJ, a także brązową medalistką Pucharu Polski w zapasach. Ta wszechstronność robi wrażenie i świadczy o ogromnym potencjale zawodniczki z Krakowa.

Jej rywalką w walce o pas będzie Weronika Eszer, zawodniczka Puncher Wrocław. Dla Weroniki będzie to pierwszy występ na WW i o ile w męskich kategoriach żelazną zasadą dla pretendentów jest przynajmniej jedna wygrana na naszej gali, o tyle tutaj postanowiliśmy zrobić wyjątek. Chcemy mocno rozwijać kobiece dywizje i taki pojedynek bardzo w tym pomoże. Poza tym Weronika w pełni zasłużyła swoimi osiągnięciami na taką szansę. Jest ona aktualną Mistrzynią Polski Almma w kategorii do 57 kg i w amatorskim MMA legitymuje się znakomitym rekordem 11-1.

Będzie to pojedynek zawodniczek, które śmiało zmierzają w stronę zawodowych startów i w naszej opinii są przyszłością kobiecego MMA w Polsce.

Wieczór Walk 6: Live in studio odbędzie się 25 lipca. Informacje o sposobie w jaki będzie można obejrzeć transmisję wydarzenia podamy w najbliższych dniach.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Informacja Prasowa