Niedawno Was informowaliśmy, że Bartosz Fabiński (15-4) podpisał kontrakt na swój kolejny pojedynek w UFC. Dziś portal mmadna.nl podał informację, że „The Butcher” podczas gali zaplanowanej na 17 kwietnia zmierzy się z Geraldem Meerschaertem (31-14).

Bartosz Fabiński w swojej karierze walczył dla takich organizacji jak: PLMMA czy Fighters Arena. W UFC zadebiutował w 2015 roku, gdzie na gali UFC FN 64 wypunktował Garretha McLellana (13-7). Niestety Polak jest często gnębiony przez poważne kontuzje, które powodowały już dwie długie przerwy w jego sportowej karierze. W 2020 roku powrócił do regularnych startów.

W ramach kontraktu z najlepszą organizacją MMA na świecie wystąpił na Cage Warriors 113, gdzie w świetnym stylu pokonał przez decyzję Darrena Stewarta (12-6). W ostatnim boju na UFC on ESPN+ 34 przegrał przez poddanie z Andre Munizem (20-4).

Gerald Meerschaert jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem mieszanych sztuk walki. W swojej karierze stoczył ponad 40 pojedynków. Polskiej publiczności może być znany z gali UFC TUF 27 Finale, gdzie w 2. rundzie poddał Oskara Piechotę (11-3). Obecnie jednak posiada fatalną serię dwóch porażek z rzędu. W poprzednim występie na UFC on ESPN+ 36 został znokautowany w zaledwie 17 sekund przez Khamzata Chimaeva (9-0).

Zobacz także: Khabib przeszedł na emeryturę, lękając się rewanżu z McGregorem? „Notorious”: „Powiedziałbym, że tak”

źródło: mmadna.dl