Organizacja Bellator stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo swoich zawodników i dlatego postanawia odwołać wszystkie zaplanowane na maj gale. Jeśli sytuacja z koronawirusem się nie uspokoi, to pod znakiem zapytanie może stanąć również czerwcowa gala.

Marzec i kwiecień miały być miesiącami przepełnionymi galami MMA. Jednak w czasach pandemii koronawirusa wszystkie masowe wydarzenia zostały odwołane.  UFC wciąż pracuje nad utrzymaniem gali UFC 249, która ma się odbyć 18 kwietnia. Z kolei organizacja Bellator postanowiła już wybiegnąć na przód i zrezygnowała z organizowania gal w maju. Wszystkie trzy gale, które były zaplanowane na ten miesiąc zostaną przełożone.

W maju miały odbyć się:

-Bellator 242, 9 maja San Jose, Kalifornia. W walce wieczoru Ryan Bader w obronie pasa mistrzowskiego w starciu z Vadimem Niemkowem. Na tej gali również miało dojść do pojedynku o zwakowany pas kategorii średniej pomiędzy Douglasem Limą i Gegardem Mousasim

– Bellator European Series, 16 maja Londyn. W walce wieczoru James Gallagher i Cal Ellenor.

-Bellator 243, 29 maja Temecula, Kalifornia. W walce wieczoru Liz Carmouche i Mandy Bohm.

Wcześniej z powodu koronawirusa organizacja musiała odwołać galę Bellator 241 na kilka godzin przed rozpoczęciem. Z kolei na początku czerwca ma odbyć się gala z numer 244, na której mają walczyć Michael Chandler i Benson Henderson. Póki co wydarzenie nie zostało odwołane, ale wszystko zależy od tego, jak potoczy się sytuacja z panującym koronawirusem.

źródło: bjpenn.com | Twitter