Tymczasowy mistrz UFC w wadze muszej Brandon Moreno jest gotów walczyć z Deivesonem Figueiredo na jego rodzimej ziemi w Brazylii.

Brandon Moreno (20-6) na gali UFC 277 zmierzył się z Kaiem Karą-France (24-10). Meksykanin zwyciężył przez TKO w trzeciej rundzie i tym samym zdobył tymczasowy pas UFC w wadze muszej. Po zakończonej walce do klatki wszedł Deiveson Figueiredo (21-2) i podszedł do Brandona. W trakcie ich rozmowy, Brazylijczyk wyzwał Moreno do walki w Brazylii. 28-latkowi to odpowiada, co wyjaśnił w wywiadzie z Arielem Helwanim.

Jak twierdzi Moreno, nie ma nic przeciwko walce w Brazylii, o ile będzie miał okazję walczyć z Deivesonem Figueiredo. Walka tych dwóch zawodników byłaby ich czwartym starciem. Do tej pory obaj odnieśli po jednym zwycięstwie.

Deiveson mówi, że będzie gotowy do walki w grudniu. (…) Jestem gotowy, chodźmy. Jestem zdrowy w ogóle. Po prostu nie chcę czekać kolejnych pieprzonych sześciu miesięcy do mojej następnej walki. Chcę walczyć przed końcem roku. Jeśli chcesz, możemy walczyć w Brazylii, gdziekolwiek. Nie obchodzi mnie to, chcę tylko walczyć przed końcem roku.

stwierdził Moreno.

źródło: mmafighting.com