Zdobycie pasów w kilku formułach, większa częstotliwość walk – o powodach przejścia Roberto Soldica z KSW do ONE Championship już słyszeliśmy, jednakże z kim chciałby się zmierzyć? Na pewno byłby chętny do podjęcia rękawic z byłym mistrzem UFC – Eddiem Alvarezem.

Roberto Soldic (20-3) po raz ostatni postawił stopę w klatce największej polskiej organizacji – KSW – w grudniu minionego roku. Teraz okazuje się, że w najbliższej przyszłości na pewno go już tam nie zobaczymy. Po miesiącach niepewności, „Robocop” zdradził, iż przechodzi do singapurskiego ONE Championship, w celu szukania nowych wyzwań.

Zobacz także: Roberto Soldic zawodnikiem ONE Championship!

Patrząc chociażby na samych mistrzów wag średniej oraz półśredniej ogromnego gracza na azjatyckim rynku – niepokonany Reinier de Ridder (16-0) oraz Kiamrian Abbasov (23-5) – możemy być niemalże pewni, iż postawią oni Soldicowi niełatwe warunki.

W rozmowie z Arielem Helwanim, Chorwat przyznał jednak, iż nie zamierza od razu rzucać się na mistrzowskie trofea. Choć w jednej części świata ma już wyrobioną renomę, chce powoli budować swoją pozycję w nowej federacji. Na sam początek nie miałby nic przeciwko rywalizacji z Eddiem Alvarezem (30-8), który przecież w przeszłości sięgał nawet po pas UFC i Bellatora.

Chcę pozostać skromny, poznać klatkę. Nie chcę presji, bo tam nie ma żartów. Kiedy patrzę, jak uderzają łokciami, czy wyprowadzają lowkicki, to coś zupełnie innego. Szukam wyzwań, a takie są w ONE FC. Powiedziałem Chatriemu, żeby nie narzucali na mnie nadmiernej presji. Chciałbym zawalczyć z Eddiem Alvarezem, jeśli mi go dadzą – to na pewno. Tak, na pierwszą walkę, także zobaczymy.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Alvarez jak dotąd czterokrotnie zameldował się pod sztandarem ONE Championship. Jego bilans nie prezentuje się jednak zbyt dobrze… Zwyciężył zaledwie w jednej konfrontacji, jeden pojedynek został zakończony wynikiem ’no contest’, natomiast dwa razy musiał uznawać wyższość rywali. Zobaczymy więc, czy to on faktycznie będzie oponentem Soldica przy najbliższej okazji.

Źródło: YouTube/MMAFightingonSBN