Wciąż niepokonany Shara Magomedov nareszcie poznał przeciwnika, z którym pod koniec czerwca podzieli oktagon. Będzie nim bardzo doświadczony zawodnik, który obijał się już na całym świecie – Joilton Lutterbach.

Shara Magomedov (12-0) dostał się do największej promocji MMA na świecie dzięki wcześniejszym efektownym zwycięstwom. Jak dotąd zawalczył tam zaledwie jednokrotnie – w październiku minionego roku pokonał na pełnym dystansie Bruno Silvę (23-11).

Do akcji ma powrócić już 22 czerwca, kiedy to globalny potentat zawita ze swoim wydarzeniem do Arabii Saudyjskiej. Popularny „Bullet” pierwotnie zestawiony był na ten termin z Ihorem Potierią (21-6), jednakże Ukrainiec został przeniesiony na inny, wcześniejszy pojedynek.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Poszukiwania nowego oponenta trwały jakiś czas, jednakże finalnie udało się dopiąć zastępstwo. Do potyczki z Magomedovem wyjdzie dobrze znany na naszym podwórku, doświadczony Joilton Lutterbach (38-10). W 2019 roku zawalczył on pod sztandarem KSW z Dricusem Du Plessisem (21-2), jednakże zmuszony był uznać jego wyższość, zostając rozbitym. Kilka lat wcześniej sięgnął natomiast po pas FEN-u, pokonując na pełnym dystansie ówczesnego mistrza – Romana Szymańskiego (17-8). Obecnie może pochwalić się serią czterech wygranych.

Zobacz także: Piotr Kuberski rozpoczyna treningi w ATT!

Źródło: MMA Junkie, fot. Chris Unger/Zuffa LLC