Fani znów będą mogli oglądać Chada Mendesa w akcji. Tym razem były zawodnik UFC pojawi się jednak w nieco innej formule. Mendes zdradził, że podpisał kontrakt z organizacją Bare Knuckle Fighting Championship. Znana jest również data jego debiutu.

„Money” podpisał umowę na kilka walk, z czego pierwsza odbędzie się 22 października. Nazwisko jego przeciwnika na razie nie zostało podane.

Podpisałem właśnie duży kontrakt – wracam do walk. Ale nie będzie to MMA. Wracam do boksu. Chcę spróbować czegoś nowego. Myślę, że pora trochę zamieszać na gołe pięści. Od roku nad tym pracowaliśmy.

Amerykanin dla UFC stoczył 14 pojedynków na przestrzeni lat 2011-2018. W tym czasie dwukrotnie stawał do walki o pas dywizji piórkowej, jednak oba te starcia przegrywał. Ostatni raz w oktagonie pojawił się w grudniu 2018 roku, gdy na gali UFC 232 zmierzył się z Alexandrem Volkanovskim. Przegrał wtedy przez TKO w drugiej rundzie.

Mendes ogłosił, że przechodzi na emeryturę przed zakończeniem kontraktu z UFC, jednak podobno obie organizacje doszły do porozumienia, dzięki czemu zawodnik mógł związać się z nowym pracodawcą.

źródło: Instagram/bareknucklefc