Cheick Kongo vs. Vitaly Minakov 2 dodane do rozpiski gali Bellator 16 lutego w 2019 roku

150
źródło: twitter

Organizacja Bellator ogłosiła kolejne hitowe starcie na swoją galę, która odbędzie się 16 lutego. W tej walce zmierzą się ze sobą Cheick Kongo (29-10-2) z Vitaly Minakovem (21-0). Będzie to rewanż za starcie na Bellator 115. W tamtym boju lepszy okazał się Rosjanin wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziowską.

Chceick Kongo jest prawdziwym weteranem sportów walki. Oprócz bogatej kariery w MMA, ma  również świetną przeszłość w formule kickboxing. W mieszanych sztukach walki występował  dla wielu świetnych zawodników. W latach 2006-2012 był związany z UFC gdzie toczył pojedynki z najlepszymi wojownikami w swojej dywizji. Jednak w 2013 związał się z Bellatorem z którym współpracuje do dzisiaj. Obecnie posiada imponującą serię ośmiu zwycięstw z rzędu. W swoim poprzednim pojedynku widowiskowo znokautował Timothy’ego Johnsona (12-5).


Minakov przez wielu jest określany za najlepszego ciężkiego poza UFC. Występował już dla Bellatora , jednak ich drogi rozeszły się na ponad 3 lata. Rosjanin był związany z organizacją Fight Nights, dla której stoczył siedem walk. W ostatnim boju zwyciężył przez TKO z Tonym Johnsonem (12-4).

Zobacz także: Mirko Cro Cop Filipovic zadebiutuje w Bellatorze w lutym

 

 

źródło: twitter