Mirko Cro Cop Filipovic zadebiutuje w Bellatorze w lutym

źródło: mmajunkie.com, ufc.com

Jak poinformował Ariel Helwani z ESPN, Bellator zestawi ze sobą dwóch weteranów MMA na gali w lutym przyszłego roku. Roy Nelson przywita w klatce organizacji Mirko Filipovica.

Pojedynek został zaplanowany na wydarzenie mające się odbyć 16 lutego w Uncasville. Podczas gali Bellator 217 walką wieczoru będzie starcie Paula Daley’a z Michaelem Venomem Page’m.

Pojedynek z Nelsonem ma być debiutem legendarnego Cro Copa pod banderą Bellatora. Zestawienie tych dwóch zawodników było już zaplanowane na maj tego roku (Bellator 200), ale ostatecznie, z powodu kontuzji Chorwata, do walki nie doszło.

Mirko Cro Cop Filipovic (37-11-2, 1 NC) jest 44-letnią ikoną MMA i wagi ciężkiej na całym świecie. Od czasu swojej ostatniej przegranej (z Alexey’em Oleynikiem w 2013 roku) nie zaznał goryczy porażki w żadnym ze stoczonych dziewięciu pojedynków, pokonując m.in. takich zawodników jak Satoshi Ishii, Muhammed Lawal czy Amir Aliakbari.

Roy Nelson (23-16) z kolei spróbuje przerwać passę dwóch porażek z rzędu (na trzy walki w Bellatorze). W ostatniej walce Big Country został szybko znokautowany przez Sergei’a Kharitonova.

Mirko ma z Roy’em rachunki do wyrównania. Na pewno będzie chciał zrewanżować się rywalowi za przegraną przez TKO w trzeciej rundzie na gali UFC 137 w 2011 roku.

 

źródło: ESPN