To był intensywny weekend dla polskiego MMA. Na gali FEN oglądaliśmy dwa najmocniejsze nazwiska tej organizacji: Cezarego Oleksiejczuka oraz Kacpra Formelę. Spekulacjom nie ma końca, kiedy obaj zawodnicy zasilą szeregi największej organizacji MMA na świecie. Jest jednak jeszcze jeden bohater tego wydarzenia, który zyskał dużą aprobatę u “Jurasa” i został wymieniony w gronie pretendentów do kontraktu z UFC.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ma zaledwie 21 lat, w niespełna 2 lata stoczył 6 zawodowych walk i wszystkie wygrał przed czasem. Mowa o Damianie Rzepeckim (6-0), który z przytupem zaznaczył swoją obecność w kategorii lekkiej. W gościnnym udziale dla programu MMA Studio, otrzymał wiele pochwał od byłego zawodnika KSW – Łukasza Jurkowskiego (17-12).

Zdaniem “Jurasa”, młody Rzepecki może znaleźć się w UFC szybciej niż… Kacper Formela (17-4)!

Ale solidny gość! Damian Rzepecki jest zawodnikiem, o którym się nie mówi szerzej. A on swoimi pojedynkami pokazuje, że jest zdecydowanie najbardziej utalentowanym zawodnikiem młodego pokolenia i myślę, że… Nie zdziwiłbym się, jakby Rzepecki za ocean poleciał szybciej niż Kacper Formela.

powiedział.

Zobacz także: FEN 51 – wyniki. Oleksiejczuk i Formela zwyciężają w Lubinie

Takie słowa od doświadczonego zawodnika i eksperta MMA w naszym kraju to z pewnością niemałe wyróżnienie. Ostatnie zwycięstwo Damiana Rzepeckiego może dać mu przepustkę do walki o pas kategorii lekkiej FEN, a to z kolei jest drogą do wyzwań w większych organizacjach. 

Autor: Kuba Kazuła

Źródło: YouTube/ekogwarancjaSPORTS, fot. Instagram/Damian Rzepecki, polsat.pl