(Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl)

Początek 2015 roku w światowym jak i krajowym MMA będzie niezwykle bogaty. Jedno wielkie wydarzenie za nami, a mianowicie gala UFC 182. sprawdźcie co jeszcze przed nami.

10 styczeń

Już w następny weekend w Lubinie piąta odsłona FEN z podtytułem Cuprum Heroes. Walką wieczoru miał być pojedynek Macieja Browarskiego który sensacyjnie wygrywając z Alessio Sakarą w grudniu wdarł się do czołówki wagi półciezkiej w  Polsce. Jego przeciwnikiem miał być wracający po ponad dwóch latach absencji spowodowanych kontuzjami – Marcin Zontek. Jednak w skutek kontuzji nosa popularny „Sowa” musiał wycofać sie z pojedynku. Zastąpi go Białorusin – Mihail Bureshkin (4-2)

16 – 18 styczeń

Tydzień później czekają nas aż cztery gale gale. W piątkową noc rusza nowy sezon Bellatora.  W walce wieczoru o pas wagi piórkowej Patricio Fereire zmnierzy sie z Danielem Strausem. Polskiego fana zainteresuje walka znanych z KSW Houstona Alexandra z Virgilem Zwicklerem. Kilkanaście godzin i tysiące kilometrów dalej odbędzie się Time of Masters . Główna walka to pojedynek jednego z najlepszych grapplerów w Polsce – Oskara Piechoty z wyspiarzem Craigiem Whitem. Na tej gali zobaczymy także Michała Wlazło w formule K-1 oraz freak fight w którym debiutujący kulturysta Akop Szostak który miał skrzyżować  rękawice z kontrowersyjnym Kamilem Bazelakiem. Do tej walki jednak nie dojdzie, gdyż „Wanderlei” z przyczyn nieznanych wycofał sie. Jego miejsce zajmie weteran PLMMA – Janusz Dylewski.

Kilka godzin później w Bostonie irlandzka supergwiazda Conor McGregor podejmie Denisa Sivera. Dla Conora wygrana ta będzie już piąta w UFC i przepustką do walki o pas z Jose Aldo. W CO- ME tej gali zmierzą się były mistrz UFC Benson Henderson z ex mistrzem Bellatora Eddiem Alvarezem. Obaj panowie wracaja po porażkach odpowiednio z Rafaelem Dos Anjosem i Donaldem Cerrone.

Na koniec tego szalonego weekendu gala WSOF 17 gdzie główną atrakcją będzie walka ex championa Strikeforce i byłego pretendenta do pasa Jake’a Shieldsa z Brianem Fosterem.

 

24 styczeń

 Nastepna sobota to największy event UFC jaki widziała Europa. Na dwudziestotysięcznym stadionie w Sztokholmie publiczność zobaczy niesamowitą kartę. W roli głównej tamtejsza supergwiazda – Alexander Gustafsson który na własnym terenie zmierzy się z przebojowym Anthonym Johnsonem. W innych ciekawych walkach także duże nazwiska. Wracający po porażce Dan Henderson zmierzy się z Gegardem Mousasim zaś Phil Davis z Ryanem Baderem.

 31 styczeń

Trzy gale w tym dwie Polskie. W Płocku organizacja Absolute Championship Berkut w swoim debiucie w Polsce przygotowała ciekawe starcia między innymi Arbi Agujeva z Albertem Odzimkowskim. Na gali wystąpią także inni reprezentanci Polski, np. Damian Biłas, Janusz Staszewski, Kamil Selwa czy Izabela Badurek.

Kilkanaście kilometrów dalej w Wilanowie zobaczymy 47. odsłonę PLMMA. W walce wieczoru powraca Marian Ziółkowski. Jego rywalem będzie seryjnie nokautujący ostatnio Bartłomiej Kurczewski. Dodatkowo na karcie klan Rajewskich, Adam Kowalski, Arkadiusz Jędraczka.

Głównym daniem jednak będzie UFC 183 i powrót najwybitniejszego zawodnika w historii – Andersona Silvy. „Spider” w swoim powrocie zmierzy się w superfighcie z Nickiem Diazem. Będzie to ponad roczna przerwa od startów dla obu panów, obaj ostatnie swoje pojedynki przegrywali w walkach o pas. W CO-ME niepokonany Kelvin Gastelum w swojej najważniejszej walce w karierze podejmie Tyrona Woodleya zaś legendarny „Pitbull” Thiago Alves skrzyżuje rękawice z Jordanem Meinem.