Conor McGregor chce ponownego zestawienia Poiriera z Diazem

136
źródło: Daily Express

Były podwójny mistrz UFC w kategorii piórkowej i lekkiej, Conor McGregor (21-4) zabrał głos po zakończonej gali UFC 236 w Atlancie, wysyłając nieco zaskakujący wpis na Twitterze.

W walce wieczoru gali UFC 236, naprzeciwko siebie stanęli dwaj byli przeciwnicy irlandzkiego zawodnika, którzy w przeszłości zmuszeni byli uznać jego wyższość – Max Holloway przegrał z Conorem McGregorem przez jednogłośną decyzję sędziów, zaś Dustin Poirier za sprawą szybkiego nokautu. 

Stawką main eventu był tymczasowy pas kategorii lekkiej, w którego posiadanie wszedł Diamond, nie mając problemów, by po raz drugi w karierze pokonać aktualnego mistrza dywizji piórkowej UFC, tym razem jednak decyzją sędziowską. 

Wyczynu tego pogratulował mu były podwójny mistrz organizacji UFC, Conor McGregor, pisząc:


„Niesamowite walki wieczoru. Jak powinna wyglądać walka!
Max, jesteś niebywale twardy!
Proszę, odpocznij teraz młody Uce, jesteś wojownikiem od głowy od stóp do głów!
Mistrz NA ZAWSZE.
Gratulacje Dustin za bardzo zasłużony tytuł UFC w twojej karierze.
Teraz Nate [Diaz] jest kolejny dla ciebie, jak wcześniej planowano.”

Dustin Poirier i Nate Diaz mieli pójść w bój na gali UFC 230, jednak z powodu kontuzji biodra, Diamond musiał wycofać się z pojedynku. 

Prawdopodobnie jednak, to nie z Diazem zmierzy się w kolejnym starciu posiadacz tymczasowego pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej, bowiem prezes organizacji UFC podzielił się już planami zestawienia go z rosyjskim mistrzem we wrześniu, co potwierdził również Nurmagomedov.

 

źródło: Twitter