Mimo że od 2017 r. Conor McGregor pojawił się tylko dwa razy w klatce i raz w ringu bokserskim, wciąż jest jedynym zawodnikiem MMA na liście najbogatszych sportowców 2020 r. publikowanej przez magazyn Forbes. Oficjalna kwota 48 mln dol. uplasowała Irlandczyka na 16. pozycji.

Tylko sam nokaut na początku tego roku po 40 sekundach walki z Donaldem Cerrone przyniósł McGregorowi powyżej 30 mln dol. (za samą walkę dostał „tylko” 3 mln dol., jednak zdecydowana większość środków pochodziła ze sprzedaży w systemie PPV). W 2018 r. zawodnik odnowił umowę sponsoringową z Reebokiem, który płaci mu 5 mln dol. rocznie. „Notorious” zarabia nie tylko sportem oraz reklamami. Również w 2018 r. założył swój brand i wypuścił na rynek własną whisky – Proper No. Twelve, którą koneserzy tego rodzaju alkoholu mogą się delektować w Irlandii, Australii, Kanadzie, Rosji oraz Stanach Zjednoczonych. Z pełnej kwoty 48 mln dol. – 32 mln pochodzą z walki w klatce, 16 mln z innych, pozasportowych źródeł. Pozycja McGregora nikogo nie może zaskoczyć – to stały bywalec tego rankingu. Najlepszy był dla niego rok 2018 r., kiedy uplasował się na 4. miejscu, inkasując 99 mln dol., przede wszystkim dzięki wspomnianej walce bokserskiej z Floydem Mayweatherem Jr. rok wcześniej.

McGregor jest jedynym przedstawicielem MMA obecnym na tej liście. W świecie sportów walki wyżej jest tylko mistrz świata WBC w kategorii ciężkiej, pięściarz Tyson Fury, który zgromadził 57 mln dol., co dało mu 11. pozycję. Na liście znalazło się też miejsce dla kilku jego kolegów z branży – Anthony Joshua (19. miejsce, 47 mln dol.), Deontay Wilder (20. miejsce, 46,5 mln dol.) oraz Saul „Canelo” Alvarez (30. miejsce, 37 mln dol.). Najlepiej opłacanym sportowcem po raz pierwszy został tenisista Roger Federer z wynikiem 106,3 mln dol. Kolejne miejsca w TOP 10 zajmują już piłkarze, koszykarze, golfista oraz gracze futbolu amerykańskiego. Wiemy już, że ogólne wynagrodzenie sportowców w 2020 r. spadło ze względu na „zamrożenie” globalnego sportu, które miało miejsce w marcu.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zobacz także: Dokładnie 7 lat temu McGregor trafił na scenę UFC i szybko rozbił bank!

Źródło: www.forbes.com, www.mmafighting.com