Corey Anderson po raz kolejny uderzył werbalnie w byłego mistrza UFC i wskazał, jego zdaniem, lepszych graczy w kategorii półciężkiej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Przepychanki słowne między Coreyem Andersonem (17-6) a Jamahalem Hillem (12-1) to żadna nowość. “Overtime” konsekwentnie twierdzi, że były czempion największej organizacji MMA na świecie nie wygrał jeszcze z nikim liczącym się w swojej kategorii. “Sweet Dreams” już kilka miesięcy temu odpowiadał na podobne zarzuty, przypominając w kontrze o porażce Coreya z Ovincem St. Preux, którego sam pokonał przed czasem. Zawodnik Bellatora uważa, że to jeden z jego wywiadów ponownie zdenerwował 32-latka, gdyż mówiąc w nim o czołówce wagi półciężkiej, nie wymienił jego nazwiska. 

Powiedział coś jak “nigdy nie będziesz taki czy taki, i co o mnie myślisz”. Nie myślę o Tobie, bracie. Nawet o Tobie nie wspomniałem. Z tego powodu się do mnie odezwał. Udzieliłem wywiadu i nie wymieniłem go wśród najlepszych półciężkich, więc się odszczekuje. Obraził się bo o nim nie wspomniałem, ale nie przyszedł mi do głowy.

Powiedział. 


Zbagatelizował również zwycięstwo nad 44-letnim Gloverem Teixeirą i dodał, że wspomniana dywizja nie jest już tak atrakcyjna jak kiedyś. Podał też nazwiska fighterów, w jego opinii, lepszych od Hilla. Wśród wymienionych znalazł się nasz rodak – Jan Błachowicz, z którym Anderson mierzył się w przeszłości dwukrotnie.

Gratulacje, w walce o pas pokonałeś gościa, którego zdominowałem biorąc pojedynek na półtora tygodnia przed galą, jeszcze Cię trochę pobił i porozcinał. Tym się przechwalasz? Mów co chcesz, pokonaliśmy tych samych ludzi. Znokautowałeś Johnny’ego Walkera, ja też to zrobiłem. To, że masz pas, nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Dywizja półciężka nie jest już taka jak kiedyś. (…) Jamahal zdobył pas kiedy Rakić, Ankalaev i Jan Błachowicz byli kontuzjowani. Myślę, że wszyscy trzej są od niego lepsi, ale kiedy do niego zadzwonili, wszyscy byli niedostępni. Z nikim jeszcze nie wygrał. Powiedziałem to a on się wściekł.

Zobacz również: McGregor vs Chandler dopiero jesienią? “Mam nadzieję, że w tym roku”

Źródło: YouTube / The MMA Hour. Fot.: Instagram / Corey Anderson