Dana White w ostatnim czasie pracował w pocie czoła, aby gale jego organizacji się odbyły. Ostatecznie prezes UFC musiał przełożyć na bliżej nieokreśloną datę najbliższe trzy wydarzenia.

Amerykański promotor w poniedziałek był gościem Kamaru Usmana podczas live’a na Instagramie, gdzie nie zostawił suchej nitki na mediach branżowym z powodu paniki związanej z koronawirusem.

Rzeczywistość jest taka: będziemy gotowi, żeby wznowić działalność wcześniej, niż jakikolwiek inny sport. Nasza dyscyplina jest inna. Mamy własną arenę (UFC Apex). W tym roku zrealizujemy każdą walkę, każdemu zawodnikowi, załatwimy to.

stwierdził szef największej organizacji MMA na świecie i dodał:

Pomyśl o tym, przejrzyj Internet i popatrz na niektóre osoby. To nie jest krytyka, to po prostu fakt. Najsłabsi i najmięksi ludzie na świecie, zajmują się największym i najniebezpieczniejszym sportem na ziemi. Czego oczekujesz? Że co powiedzą?

White nie odniósł się do tego, czy po wznowieniu wydarzeń zawodnicy będą testowani pod kątem obecności COVID-19, jednak zapewnił o świetnej opiece medycznej dla swoich pracowników.

Słuchaj, media mogą mówić co chcą. Nie karmią rodzin, nie zajmują się pierd*lonymi ludźmi. Nie mają osób, które na nich liczą, nie mają ludzi, którzy ich wspierają. My postępujemy właściwie, jeśli chodzi o badania medyczne i o całokształt. To wszystko, co kur*a robimy. To nic nowego. Robiliśmy to jeszcze przed koronawirusem. Opiekowaliśmy się ludźmi i dbaliśmy o to, aby wszyscy byli zdrowi, a każdy zawodnik, który zdecydował się na współpracę z nami, otrzymuje znacznie lepszą opiekę medyczną niż w domu. Wiesz co mam na myśli?

Przeczytaj też: Cage Warriors 113: Bartosz Fabiński po krwawej walce wypunktował Darrena Stewarta

źródło: bjpeen.com