Szef UFC Dana White powiedział, że UFC pracuje nad zorganizowaniem walki TJ’a Dillashawa, która będzie eliminatorem do pojedynku o mistrzowski pas.

TJ Dillashaw (16-4) niedawno zakończył swoje dwuletnie zawieszenie nałożone przez USADA i jest już uprawniony do powrotu do klatki. Amerykanin powiedział, że chce walki o tytuł ze zwycięzcą pojedynku Yan vs. Sterling, a Yan powiedział, że on też chce walczyć z Dillashawem, jeśli pokona Sterlinga, ale do tej pory nie mieliśmy żadnych informacji na temat planów UFC.

Według Dany White’a, nie jest to plan UFC. W rozmowie z Brettem Okamoto z ESPN, szef UFC powiedział, że Dillashaw nie zmierzy się ze zwycięzcą walki Yan vs. Sterling, ale potwierdził, że mają w planach zorganizowanie walki z udziałem Dillashawa o miano pretendenta nr 1.

Pracujemy teraz nad czymś dla Dillashawa, gdzie zwycięzca tej walki walczyłby ze zwycięzca walki Yan vs. Sterling o tytuł w następnej kolejności.

Choć White nie podał żadnych nazwisk, można przypuszczać, że UFC chce zestawić Dillashawa z Corym Sandhagenem (14-2). Sandhagen powiedział, że chce walczyć ze zwycięzcą walki Yan vs. Sterling, ale nie byłoby zaskoczeniem, gdyby UFC chciało, aby stoczył on jeszcze jedną walkę. Alternatywą dla Dillashawa jest Rob Font (18-4), który jest w czołówce wagi koguciej.

Zobacz także: EFM powraca w nowej odsłonie, w walce wieczoru Różański vs. Pasternak

źródło: bjpenn.com