Ledwo opadły emocje po jubileuszowej gali UFC 300 a my poznaliśmy już nowego pretendenta do pasa w kategorii lekkiej oraz datę powrotu Conora McGregora!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Na konferencji po trzysetnej gali właściciel federacji zdradził pojedynki, które czekają nas na następnych galach. I tak na następnym wydarzeniu z numerem 302 zobaczymy starcie o pas kategorii lekkiej oraz pojedynek w czołówce wagi średniej pomiędzy Seanem Stricklandem a Paulo Costą. O tytuł mistrza do 70 kilogramów zmierzą się natomiast aktualny czempion Islam Makhachev oraz Dustin Poirier. Amerykanin z Luizjany zagwarantował sobie to starcie po tym, jak na UFC 299 w świetnym stylu pokonał Benoit Saint-Denis’a. Te walki odbędą się już w pierwszy weekend czerwca w Nowym Jorku.

To, na co jednak niektórzy kibice czekali od dawna, będzie mieć miejsce już na sam koniec czerwca w Las Vegas – pojedynek pomiędzy Conorem McGregorem a Michaelem Chandlerem. Warto zwrócić uwagę, iż zawodnicy zmierzą się ze sobą w limicie kategorii półśredniej.

Kto zwycięży w tym starciu?
×

Były podwójny mistrz ostatni raz walczył w czerwcu 2021 roku – przegrał wtedy dwie walki z rzędu z Dustinem Poirierem. Chandler również miał pewną przerwę od zawodowych starć. Swój ostatni pojedynek stoczył pod koniec 2022 – również z „Diamentem”- i został pokonany przez zawodnika z ATT.

Czeka nas zatem ekscytujące starcie, które może przyciągnąć przed ekrany wielu kibiców, zwłaszcza fanów Irlandczyka. Miejmy tylko nadzieję, że walka dojdzie do skutku.

Zobacz także: „Mam oficjalne ogłoszenie…” – Chandler potwierdza walkę z McGregorem!

źródło: UFC