26 lutego 2022 miejsce będzie miała 136. edycja wyprodukowana pod sztandarem ACA, która rozegra się w stolicy Rosji – Moskwie. W jednej z konfrontacji, nasz rodak – Daniel Omielańczuk – stanie w szranki z Adamem Bogatyrevem.

Daniel Omielańczuk (25-11-1) jest już na końcowym etapie swojej sportowej kariery. Już pod koniec minionego roku zapowiadał, iż przed nim ostatnie, profesjonalne wyzwanie, lecz wszystko przeciągnęło się w czasie.

Zobacz także: Daniel Omielańczuk przechodzi na emeryturę! Ostatnia, sportowa walka jeszcze w tym roku

Jeden z najlepszych ciężkich nad Wisłą powróci do akcji pod koniec lutego bieżącego roku. Na ACA 136 stanie w szranki z reprezentującym barwy Rosji, Adamem Bogatyrevem (7-3).

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez ACA MMA (@aca_mma)

Omielańczuk po raz ostatni postawił stopę w klatce ACA, we wrześniu minionego roku. Skrzyżował wówczas rękawice z Evgenym Goncharovem (16-3), jednakże konfrontacja ta zupełnie nie ułożyła się po jego myśli i finalnie musiał uznać wyższość oponenta, zostając rozbitym przed końcem trzeciej odsłony. Wcześniej natomiast wyszedł zwycięsko z rywalizacji ze swoim imiennikiem zza oceanu – Danielem Jamesem (12-6-1).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Bogatyrev natomiast podejdzie do tego starcia po wygranej, której doświadczył w listopadzie 2021, w ekspresowym tempie ubijając Brazylijczyka, a przyszłego przeciwnika „Longera”Geronimo dos Santosa (44-23-1). Triumf ten był dla niego dość kluczowy bowiem przerwał jednocześnie jego wcześniejszą serię trzech porażek.

Źródło: Instagram/ACA