W miniony weekend na Babilon MMA 20 Dawid Śmiełowski (8-0) w pierwszej rundzie znokautował Krzysztofa Gutowskiego (8-1). To zwycięstwo dało mu prawo do walki z mistrzem wagi piórkowej Danielem Rutkowskim (12-2). Jednak niewielu przypuszczało, że panowie zmierzą się ze sobą już w przyszłym tygodniu.

Pojedynek obu zawodników nie odbędzie się w MMA tylko w boksie. Do tego boju dojdzie 9 kwietnia na Babilon Boxing Show.

„Mistrz Babilon MMA w kategorii piórkowej i pretendent do tytułu najpierw spotkają się w boksie na gali BABILON BOXING SHOW.”

Dawid Śmiełowski do tej pory w zawodowej karierze nie zaznał jeszcze goryczy porażki. W Babilon MMA zadebiutował na gali z numerek 17, gdzie wygrał przez TKO z Piotrem Kacprzakiem (4-3). Do tej pory wszystkie swoje wygrane walki kończył przed czasem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl– legalnego polskiego bukmachera.

Daniel Rutkowski jest aktualnym czempionem organizacji FEN i Babilon MMA w wadze do 66 kilogramów Te tytuły zdobył na Babilon MMA 10, gdzie pokonał Adriana Zielińskiego(20-10). Do ich rewanżu doszło na FEN 31, gdzie po raz kolejny na punkty wygrał „Rutek”. Najbliższe starcie będzie dla niego już trzecim występem w boksie zawodowym. Do tej pory w tej dyscyplinie po bliskich walkach przegrywał z Przemysławem Runowskim i Evanderem Oliveirą.

Zobacz także: „Chcieli, żebym był gotowy na maj, ale…” – dlaczego Daniel Rutkowski nie przyjął propozycji od UFC?

źródło: Babilon Promotion, Instagram