Ostatni pogromca Mateusza Gamrota opowiedział o przygotowaniach do zbliżającego się pojedynku z Armanem Tsarukyanem. Zdradził również, dlaczego jego zdaniem to „Gamer” powinien walczyć z Islamem Makachevem, zamiast Alexandra Volkanovskiego. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Beneil Dariush (22-5) już w najbliższą sobotę, w pierwszym swoim main evencie dla największej organizacji MMA na świecie zmierzy się z Armanem Tsarukyanem (20-3). W wywiadzie dla BJ Penn opowiedział o tym, jak wyobraża sobie starcie z Ormianinem oraz jak wyglądały jego przygotowania. 

To jest naprawdę imponujący zawodnik. Jest młody, coraz lepszy. A ja przed odejściem na emeryturę chcę się upewnić, że walczę z najlepszymi na świecie. (…) Myślę, że będzie chciał się kulać. Jest pewny siebie, będzie chciał się kulać, walczyć w stójce. Sądzę, że będzie chciał mnie sprawdzić wszędzie. Będzie spoko, tak czy tak – stójka czy parter. Upewnię się, że jestem przygotowany na każdą sytuację. W idealnym świecie wymienialibyśmy płaszczyzny. Trochę stójki, trochę grapplingu i wszystko, co jest pomiędzy. (…) Czułem się nawet dobrze walcząc z Gamrotem. Pamiętam, że kiedy skończyliśmy trzecią rundę, pomyślałem że mógłbym walczyć jeszcze dwie. A teraz jestem w lepszej formie niż w tamtym pojedynku więc… Myślę, że nie będę nic zmieniał. Przygotuję się tak jak zazwyczaj. (…) Uważam, że jest bardzo wytrzymały więc muszę go złamać pod każdym względem i powoli wyczerpywać, ewentualnie mogę go skończyć.

Zobacz także: Gamrot zna kolejnego rywala! „Czekam tylko na kontrakt”

Dariush powiedział również co myśli, na temat październikowego zestawienia Alexa Volkanovskiego z Islamem Makachevem, którego stawką był pas wagi lekkiej. Amerykanin zgodził się ze słowami prowadzącego, że to „Gamer” powinien dostać szansę. Dodał też, dlaczego Polak miałby większe szansę na zwycięstwo niż „The Great”.

Dokładnie tak, jak powiedziałeś. Udzieliłem kilku wywiadów wcześniej i wszędzie mówię to samo – chciałem, żeby Gamrot dostał szansę. Myślę, że byłby lepiej przygotowany. Volkanovski był w stanie wygrać tę walkę, ale przygotowania są bardzo ważne. Sądzę, że Gamrot miał na nie więcej czasu, byłby większą konkurencją i dałby naprawdę dobre widowisko.

Autor: Adrian Gawłowski

Źródło: YouTube/BJPENNDOTCOM, fot. Grafika: InTheCagePL | Josh Hedges/Zuffa LLC, ufc.com