Darren Till vs Colby Covington w planach na galę UFC w Londynie

źródło: sportjoe.ie/ bloodyelbow.com

Darren Till (17-1) i Colby Covington (14-1) w przeszłości mieli wymianę zdań w mediach społecznościowych. Teraz organizacja UFC chce dać im szansę wyjaśnić sobie wszystko w klatce. Jak informuje dziennikarz portalu BJPENN.com walka jest planowana na galę UFC w Londynie, która odbędzie się 16 marca.

Nieoficjalnie, organizatorzy chcieliby zestawić dwóch czołowych zawodników kategorii półśredniej – Colby’ego Covingtona i Darrena Tilla. Dziennikarz Chris Taylor podał tę informację na Twitterze.

„Dowiedziałem się, że UFC planuje zestawić walkę w kategorii półśredniej między Colbym Covingtonem, a Darrenem Tillem na gali w Londynie, która odbędzie się 16 marca. Covington na razie twierdzi, że czeka na obiecaną walkę o pas, więc zobaczymy, co się dalej wydarzy.”

„Chaos” jest byłym tymczasowym mistrzem kategorii półśredniej. Ma imponującą serię 6 zwycięstw z rzędu, a ostatni raz walczył na UFC 225, gdzie pokonał Rafaela Dos Anjosa jednogłośną decyzją sędziów. Covington jest oburzony, że organizacja UFC zestawiła walkę Woodley vs Usman i pominęła go w rozgrywce o tytuł mistrzowski.

Zobacz również: Colby Covington stawia ultimatum: Albo dadzą mi walkę o pas, albo będą musieli mnie zwolnić

Till w ostatnim pojedynku został poddany przez obecnego mistrza Tyrona Woodleya w drugiej rundzie duszeniem brabo. Po tej walce, Anglik postanowił zmienić dywizję wagową na średnią. Jednak perspektywa walki wieczoru w rodzinnym kraju może zmusić go do pozostania w dywizji do 77kg.

źródło: bjpenn.com | twitter/ Chris Taylor