To zestawienie nie jest przypadkowe. XTB KSW 115 w Lubinie dostanie walkę, która od pierwszej sekundy będzie stała na ostrzu noża. Dawid Kasperski wraca do klatki po pierwszej porażce w MMA, a po drugiej stronie stanie zawodnik, który też chce udowodnić, że w półciężkiej potrafi narzucać warunki.
21 lutego w hali RCS do okrągłej klatki wejdą Dawid Kasperski i Jordan Nandor. Dwóch uderzaczy, dwie historie zbudowane na kopnięciach, presji i tempie. To nie będzie walka na przeczekanie – to będzie próba sił, w której jeden z nich wyjdzie z nową pozycją w dywizji.
Dawid Kasperski ma za sobą trzy występy w KSW i jedną rysę na rekordzie – porażkę z Bartoszem Szewczykiem, która przerwała jego serię w MMA. Wcześniej był jednak postacią kompletnie z innej półki w kickboxingu. Wielokrotny mistrz Polski, mistrz świata i Europy, zwycięzca Pucharu Świata, złoto The World Games, triumfator Superkombat jako pierwszy Polak w historii. Do tego starty w Glory i ponad 150 zawodowych pojedynków. Jego baza jest jasna – presja, timing, kopnięcia i tempo, które łamie rywali.
Po drugiej stronie stanie Jordan Nandor – zawodnik, który dopiero wchodzi w świat MMA, ale wnosi ze sobą bardzo konkretny pakiet. Debiutował w 2024 roku, szybko zaznaczył się poddaniami, a w KSW jego starcie z Krzysztofem Głowackim najpierw zakończyło się no contest, by później w Babilon MMA zamknąć się błyskawiczną wygraną Nandora. Francuz to aktualny mistrz kraju w kickboxingu i były mistrz Francji w muay thai. Uderzacz, który nie boi się iść w wymiany i narzucać tempo.
To starcie w kategorii półciężkiej zapowiada się jak zderzenie dwóch stylów wywodzących się z tej samej szkoły – ale z innym podejściem do MMA. Kasperski chce odbudować się po pierwszym potknięciu i wrócić na zwycięską ścieżkę. Nandor chce potwierdzić, że jego wejście do KSW to nie epizod, tylko początek realnej drogi w dywizji.
21 lutego w Lubinie nie będzie kalkulacji. Będą uderzenia, tempo i próba przejęcia kontroli nad półciężką.
Walka wieczoru | Main event
Walka o pas kategorii koguciej | KSW Bantamweigh Championship Bout
61,2 kg/135 lb: Sebastian Przybysz #C (14-4-1, 5 KO, 5 Sub) vs. Vitalii Yakymenko #2 (10-2, 4 KO, 4 Sub)
Karta główna | Main card
77,1 kg/170 lb: Artur Szczepaniak #3 (13-3, 8 KO, 3 Sub) vs. Kacper Koziorzębski #5 (12-6, 4 KO)
65,8 kg/145 lb: Alioune Nahaye #4 (16-4, 10 KO, 4 Sub) vs. Łukasz Charzewski #5 (14-3 1NC, 2 KO, 2 Sub)
77,1 kg/170 lb: Tymoteusz Łopaczyk #7 (13-4, 7 KO, 3 Sub) vs. Daniel Skibiński #9 (23-10, 7 KO, 3 Sub)
93 kg/205 lb: Dawid Kasperski (2-1) vs. Jordan Nandor (2-1, 1 NC, 2 Sub)
83,9 kg/185 lb: Borys Dzikowski (4-3, 2 KO) vs. Adrian Dudek (8-5, 5 KO, 2 Sub)
61,2 kg/135 lb: Mariusz Joniak #9 (12-6, 2 KO, 8 Sub) vs. TBA
70,3 kg/155 lb: Kacper Fornalski (1-1, 1 Sub) vs. TBA
Zobacz także: Starcie czołowych piórkowych na gali XTB KSW 115
źródło: KSW















![MMA Replay: Adrian Bartosiński analizuje swoją walkę z Andrzejem Grzebykiem – nowy format dla fanów MMA [WYWIAD]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/12/maxresdefault-218x150.webp)
![Wzór na MISTRZA z Michałem Sobiechem #5 | Przygotowanie mentalne i fizyczne – rola adaptogenów [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/maxresdefault-218x150.jpg)
![Wzór na MISTRZA z Michałem SOBIECHEM #4 | MMA | Dieta | Doping | Suplementy | KSW 105 [PREMIERA o 19:00]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/maxresdefault-2-218x150.webp)
![MMA TuNajt #320 | TYPOWANIE XTB KSW 105 + przegląd kursów FORTUNY [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-320-218x150.png)
![MMA TuNajt #319 | OLEKSIEJCZUK z tarczą po UFC 314 | PIMBLETT gotowy na TOP 5? | Wywiad GAMROTA [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-319-218x150.jpg)







