Dawid Pasternak po zwycięstwie ze swoim imiennikiem – Dawidem Romańskim na gali Babilon MMA 20 zakończył karierę w MMA.

Po walce pełnej zwrotów akcji pomiędzy Dawidem PasternakiemDawidem Romańskim, ten pierwszy, który wyszedł zwycięsko z boju podczas gali Babilon MMA 20, zdecydował się zakończyć sportową karierę w MMA.

Mimo ogromnej przewagi doświadczenia na korzyść Pasternaka, Romański był w stanie sprawić mu sporo problemów w pierwszej rundzie, nawet posyłając przeciwnika na deski i będąc bliskim skończenia pojedynku ciosami młotkowymi w parterze. Doświadczenie pozwoliło jednak Pasternakowi przetrwać i w drugiej rundzie odwrócić losy walki na swoją korzyść, ostatecznie wygrywając starcie z niepokonanym dotychczas imiennikiem w drugiej rundzie ciosami i łokciami w parterze.

Po pojedynku, Dawid Pasternak powiedział Igorowi Marczakowi, że jego sportowa kariera dobiegła końca i jest zadowolony, że odchodzi po zwycięstwie. Zawodnik zostawił także rękawice w klatce Babilonu, składając podziękowania swoim dotychczasowym rywalom. Decyzję tę umotywował sprawami prywatnymi, dodając, że ma ochotę przekazywać wiedzę innym zawodnikom, co pozwala nam wnioskować, że chce zostać trenerem.

Pasternak zawodową karierę rozpoczął w 2013 roku, wygrywając 5 pojedynków z rzędu, do momentu pierwszej porażki, poniesionej z rąk Damiana Szmigielskiego. Następnie, seria zawodnika z Poznania nie była zadowalająca, gdyż przegrał cztery starcia, wygrywając trzykrotnie pomiędzy porażkami. Przed walką z Romańskim, na gali Armia Fight Night 7, emerytowany już fighter odklepał duszenie zza pleców Sylwestrowi Millerowi w pierwszej rundzie.

Dawidowi Pasternakowi gratulujemy kariery i dziękujemy za emocje, których dostarczał nam podczas swoich pojedynków!