Derek Brunson wraz z Darrenem Tillem nareszcie będą mieli okazję, by skrzyżować rękawice w klatce. Jak udało się potwierdzić Brettowi Okamoto z ESPN – które ściśle współpracuje z UFC – amerykański gigant pracuje właśnie nad takim zestawieniem. Ma ono zwieńczyć galę zaplanowaną na 14 sierpnia. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Brett Okamoto (@bokamotoespn)

„Zapowiada się kolejne starcie na szczycie wagi średniej. Brunson vs. Till walką wieczoru 14 sierpnia. Nieoficjalnie, wciąż oczekuje się na potwierdzenie medyczne. Ale Dana White zdradził, iż pracują nad finalizacją.”

Derek Brunson (22-7) może aktualnie pochwalić się serią czterech triumfów. Po raz ostatni widziany był w akcji, podczas jednej z marcowych gal, kiedy to zmierzył się z Kevinem Hollandem (21-7) i nie mając większych problemów, zdominował go zapaśniczo na pełnym dystansie, co finalnie doprowadziło do jego jednogłośnego zwycięstwa na kartach sędziowskich. Wcześniej pokonał Edmena Shahbazyana (11-1), odbierając mu z rekordu magiczne „zero”.

Zobacz także: Doniesienia: Santos vs. Walker na wrześniowej gali UFC

Darren Till natomiast legitymuje się zawodowym rekordem 18-3-1, jednak nie idzie mu teraz tak, jakby sobie tego życzył. Na cztery minione walki, Brytyjczyk zwyciężył zaledwie raz. Po raz ostatni zameldował się w oktagonie, w lipcu minionego roku, gdy odniósł porażkę z rąk byłego czempiona, Roberta Whittakera (23-5). Od tego czasu był zestawiany jeszcze trzykrotnie, aczkolwiek finalnie nie doszło do żadnej z tych konfrontacji.

Źródło: Instagram/Brett Okamoto