Arbi Shamaev – czyli były trener Mariusza Pudzianowskiego, którego po gali XTB KSW 77 odwiedziliśmy z kamerą, opowiedział na łamach naszego portalu o ewentualnym pojedynku Mariusza Pudzianowskiego z Michałem Kitą, o który jak lew walczy menadżer „Masakry”.

Po gali XTB KSW 77 odwiedziliśmy WCA, celem przeprowadzenia obszernej rozmowy z byłym trenerem Mariusza Pudzianowskiego – Arbim Shamaevem, który nie tylko podsumował nieudany występ jego dawnego podopiecznego z Mamedem Khalidovem, ale także zdecydował się wytypować potencjalną walkę „Pudziana” z Michałem Kitą, którą ostatnio zaproponował menadżer „Masakry”.

Co o takim pojedynku i poziomie Kity sądzi Shamaev?

Kita jest dobrym zawodnikiem, on pod rząd ma ile przegranych? Dwa, trzy? (…) Na pewno nie byłoby to 50/50. Tutaj, szczerze mówiąc, dużo więcej szans daję Mariuszowi. Kita naprawdę jest dobrym zawodnikiem, naprawdę ma z czego uderzyć, ma wszystko, ale Mariusz jego zamiecie po prostu.

Michał Kita znajduje się aktualnie na sporym zakręcie w swojej karierze. Po powrocie do KSW i zwycięskim rewanżu z Michałem Andryszakiem, „Masakra” otrzymał szansę mistrzowską, jednak zmuszony był uznać wyższość nietykalnego w polskiej organizacji Phila de Friesa. Następnie, dwukrotnie przegrywał przez ciężkie nokauty z Darko Stosiciem, uległ także w międzyczasie Ricardo Praselowi. Ostatnie zwycięstwo, Kita zanotował nad niedoświadczonym jeszcze Markiem Samociukiem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

„Pudzian” przed porażką z Khalidovem mógł pochwalić się serią pięciu zwycięstw, choć jedynym sensownym przeciwnikiem, którego pokonał wydawał się być Michał Materla, którego były strongman ciężko znokautował w pierwszej rundzie.

Zobacz także: „Mam dwie opcje – Szpilka albo De Fries” – Martin Lewandowski o najbliższej przyszłości Pudzianowskiego

Cała rozmowa z Arbim Shamaevem do przesłuchania poniżej:

Materiał powstał we współpracy z partnerem